Ewelina Sasin Mistrzynią Polski skuterów wodnych

Rywalizacja w sportach motorowodnych - podobnie jak w motorowych - między paniami jest zawsze zacięta. Klasa Runabout Lady odbiła się szerokim echem w światku motorowodniaków, ponieważ panie na skuterach wodnych rywalizowały po raz pierwszy w historii.

Na początku września podwarszawski Zalew Zegrzyński zamienił się w arenę zmagań czołówki polskich sterników skuterów wodnych. Zawody w Zegrzu były piątą i ostatnią Eliminacją Mistrzostw Polski. Wyniki decydowały więc o podziale medali. Gdański klub GKS Jet Ski Team wystawił zawodników w 3 klasach – Runabout Lady (RL), Runabout Stock (RS) oraz Runabout Open (RO).

O zawodach skuterów wodnych i udziale zawodniczki Motocaina Cup – Małgorzaty Gołackiej – pisałyśmy wcześniej tutaj.
fot. z archiwum M. Gołackiej

Rywalizacja w klasie Runabout Lady odbiła się szerokim echem w światku motorowodniaków, ponieważ panie na skuterach wodnych rywalizowały po raz pierwszy w historii. Pierwszą Mistrzynią Polski w klasie RL została Gdańszczanka Ewelina Sasin. O dramaturgii zmagań świadczy fakt, że zawodniczka GKS Jet Ski Team po 4 eliminacjach zajmowała 3 miejsce. Zwycięstwo w Zegrzu pozwoliło Ewelinie wyprzedzić w klasyfikacji generalnej 2 warszawianki z Jet Sport – Renatę Indę i Alicję Grabowską. Rywalizacja w Mistrzostwach Poslki wymaga od wszystkich zawodników umiejętności ujarzmienia silników o ogromnej mocy. Ewelina wywalczyła złoto płynąc na skuterze Kawasaki Ultra 300X. Zielona „kawa” jest obecnie jednym z najmocnijeszych seryjnych skuterów wodnych na świecie o mocy 300 koni mechanicznych! Filigranowe zawodniczki płynące ponad 100 km/h przy akompaniamencie ryku silników stały się celem wielu fotoreporterów.

Gratulujemy!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze