Ewa Pikosz w I/II rundzie Pucharu Polski Enduro

03 maja 2016
10
W miniony weekend odbyła się I i II runda Pucharu Polski Enduro w miejscowości Buczek. W zawodach brali udział Ewa Pikosz i Łukasz Kubicki zawodnicy Moto44 Husqvarna Team.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w obecnym sezonie Ewa Pikosz i Łukasz Kubicki startują na coraz bardziej wymagających zawodach. Podczas rywalizacji w Buczku pokonali trasę o nawierzchniach asfaltowych i terenowych, liczącą w sumie od 140-170 kilometrów w zależności od odcinka.

W pucharze zorganizowano także dwa przejazdy na czas. Pierwsza próba, zwana cross, była zarówno dla Ewy jak i Łukasza niczym nowym, bo trenowali na w takich okolicznościach praktycznie cały zeszły rok. Próba Enduro natomiast była dla nich czymś nowym i sprawiła, że łączny czas przejazdu wydłużał się z każdym kolejnym okrążeniem.

Finalnie Ewa Pikosz ukończyła zawody na 4. pozycji w klasie kobiet i jest teraz zdeterminowana do walki o podium podczas kolejnej rundy puchru 7-8.05 w Wałbrzychu.

Natomiast Łukasz Kubicki zakończył zawody na 7. pozycji w klasie E2/3. Bez chwili wytchnienia Łukasz przygotowuje się do kolejnej rundy Cross Country Pucharu Polski w Żaganiu już 23-24.04.

Życzymy sukcesów na kolejnych zawodach!

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!