Eurocopter EC145 – ośmioosobowy Mercedes?

Producenci samochodów lubią eksperymentować w różnych branżach. Widzieliśmy już wiele: rowery, ubrania, meble, gadżety. "Mercedes-Benz Style" w rok po zaprezentowaniu koncepcyjnego helikoptera EC145 poinformował o możliwości składania zamówień na ten eksluzywny środek transportu.

Urządzenie powstałe przy współpracy z jedną z najbardziej cenionych z firm w branży lotniczej – Eurocopter, zostało zaprezentowane w ubiegłym roku w Szwajcarii w trakcie targów European Business Aviation Convention & Exhibition 2010. Ze względu na fakt, że Mercedes kojarzy się wielu ze wszystkim co najlepsze w motoryzacji, projekt od razu wzbudził wielkie zainteresowanie. Według zapewnień producentów śmigłowiec ma nadawać się zarówno do prywatnego użytku, jak i dla celów biznesowych. Rok po tym wydarzeniu Mercedes ogłosił, że można już składać zamówienia na ten luksusowy helikopter.

 

„Mercedes-Benz Style „ – unikalny styl nie tylko dla samochodów.
fot. daimler.com

Układ kabiny jest zainspirowany jest samochodami z nowej linii Mercedesa – klasy R, czyli dużych, przestronnych pojazdów będących połączeniem sedana, kombi i SUV-a. EC145 jest jedynym helikopterem w swojej klasie, którym może podróżować jednocześnie aż 8 osób. Przesuwane na szynach fotele pozwalają w każdej chwili dowolnie zaaranżować przestrzeń. Nie powinno być też problemu z bagażem, który można umieścić w specjalnie przystosowanej przestrzeni na ogonie helikoptera.

Projektanci „Mercedes-Benz Style” oprócz tworzenia klasycznych wzorów samochodów zajmują się projektowaniem nowoczesnych produktów związanych z transportem oraz eleganckim stylem życia. Większość z nich można zabrać ze sobą w podróż nowym EC145.

fot. daimler.com

Wnętrze, które powstało w biurze projektowym Mercedes-Benz Advanced Design Studio we włoskim mieście Como, również nawiązuje do luksusowych limuzyn. EC145 „Mercedes-Benz Style ” oferuje wysokiej jakości materiały, eleganckie drewniane elementy oraz oświetlenie znane z S i E-klasy, które można dostosować do wielu różnych ustawień.

Wnętrze zaprojektowano zarówno z myślą o prywatnych jak i biznesowych podróżach. Pomyślano o przegrodach oddzielających kabiny, dodatkowych szufladach, zaprojektowano trzy wielofunkcyjne pudełka/ schowki, poza tym wbudowano lodówkę, zamocowano uchwyty na kubki, stolik, 15-calowy monitor i odtwarzacz DVD.

fot.daimler.com

Co prawda wiemy, że możemy już złożyć zamówienie na EC145 „Mercedes-Benz Style”, ale niestety nie znamy jeszcze jego oficjalnej ceny. Z drugiej strony jesteśmy niezwykle ciekawe, kto stanie się właścicielem pierwszego egzemplarza tego niezwykłego helikoptera.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze