Energicznie i ekonomicznie z VW

Zastanawiasz się nad kupnem Volkswagena Polo, Golfa, Golfa Plusa, lub Varianta? Teraz możesz już wybrać w tych modelach wyjątkowo ciekawą jednostkę, która mimo małej pojemności 1,2 l. jest wyjątkowo energiczna i pozwala na oszczędności w żużyciu paliwa.

Nam nowe Polo z silnikiem 1.2 TSI zapewni energiczną jazdę gdziekolwiek chcesz.
fot. VW

W polskich salonach Volkswagena dostępne są już samochody z nowym silnikiem 1.2 TSI o mocy 105 KM. Aby jednostka ta, co prawda z bezpośrednim wtryskiem benzyny, lecz mimo stosunkowo niewielkiej pojemności skokowej, nie pozostawała w tyle za większymi silnikami pod względem mocy i momentu obrotowego, wyposażono ją w turbosprężarkę. Dzięki niej maksymalny moment obrotowy 175 Nm jest dostępny już przy 1.550 obr./min. Przykładowo nowe Polo z tą jednostką przyspiesza do 100 km/h w 9,7 sekundy, a prędkość maksymalna tego modelu wynosi 190 km/h. Średnie zużycie paliwa tego samochodu plasuje się na poziomie 5,3 l/100 km 

1.2 TSI zapewnia moc 105 KM.
fot. VW

Udoskonalanie małych, lecz mocnych silników z serii TSI polega między innymi na optymalizacji pod względem tarcia i konsekwentnemu dążeniu do obniżenia masy, które nie ogranicza się tylko do zastosowania aluminiowego korpusu silnika. Zalety te znalazły uznanie już u „większego brata” – 1.4 TSI, który od 2006 roku, przez trzy kolejne lata wyróżniany był prestiżowym tytułem „Engine of the Year”.

Nasz test VW Polo m.in z silnikiem 1.2 ale bez turbodoładowania przeczytasz tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze