Energica, producent elektrycznych motocykli, już w Polsce!

Rynek elektrycznych pojazdów coraz szybciej się rozwija, czego dowodem między innymi jest bardzo młoda, włoska marka elektrycznych motocykli.

O wejściu Włochów na polski rynek poinformował Janusz Mitko, który odpowiedzialny będzie za marketing marki Energica w naszym kraju. Firma została założona zaledwie pięć lat temu w Modenie, ale już teraz jej modele budzą zainteresowanie na wielu rynkach.

Firma ta z założenia produkuje tylko sportowe motocykle, więc można liczyć na naprawdę dobre osiągi. Rolę bazowego pełni Eva EsseEsse9, napędzana silnikiem o mocy 109 KM i mającym aż 180 Nm maksymalnego momentu obrotowego (to jedna z różnic w porównaniu do spalinowych motocykli – naprawdę dużo niutonów).

Pozostałe dwa modele to Eva oraz Ego, które korzystają z silnika wytwarzającego 145 KM i 200 Nm. Pozwala im to na przyspieszenie do 100 km/h czasie poniżej 3 sekund i rozpędzenie do 240 km/h.

Wszystkie motocykle Energica korzystają z tej samej baterii o pojemności 11,7 kWh (normalna pojemność) lub 13,4 kWh (maksymalna pojemność). Ma ona wystarczyć na przejechanie do 200 km w trybie Eco. Ładowanie przy użyciu szybkiej ładowarki ma trwać jedynie 20 min (0-85%), a z ładowarki na prąd zmienny 3,5 godziny (0-100%).

Każdy z modeli posiada cztery zaprogramowane tryby jazdy, które wpływają na dostępne osiągi, a także cztery tryby odzyskiwania energii podczas hamowania elektrycznym silnikiem. Standardem jest również asystent parkowania (do przodu i do tyłu z prędkością do 2,8 km/h), a także kolorowy ekran o przekątnej 4,3 cala, dający między innymi możliwość sparowania z telefonem i wyświetlania informacji o najbliższych stacjach ładowania.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze