Enduro Portugal

Chcesz rozpocząć przygodę z jazdą off-road na motocyklu? A może jesteś doświadczonym kierowcą i szukasz nowych doznań. Jest takie miejsce w przepięknej Portugalii, gdzie prowadzona przez doświadczonych przewodników możesz odkryć swoje możliwości i poznać dzikie zakątki tego kraju.

fot. organizator

Możesz spełnić swoje marzenia. Niedaleko wioski Burgau, w dalekim, położonym na południowo-zachodnim krańcu Portugalii organizowane są off-roadowe wycieczki z instruktorem-przewodnikiem, świetnie zaznajomionym z lokalnymi terenami.

Dougal Rickard jeździł tymi szlakami wiele lat, a do swojego projektu zatrudnił jako przewodników rodzimych Portugalczyków mieszkających w ty rejonie przez całe życie. Nikt więc nie zna lepiej tamtejszych tras. Dzięki nim można pojechać trasami, jakich nigdy wcześniej nie miało się okazji przemierzać: od łatwych tras, przez wyschnięte dna rzek, przekraczanie strumieni, oszałamiające podjazdy, a na zaskakujących częściach technicznych, wymagających zdobycia umiejętności kończąc.

Nigdy wcześniej nie próbowałaś swych sił w jeździe off-roadem? Żaden problem. Wakacje z enduro są dostępne dla wszystkich, zarówno dla nowicjuszy jak i doświadczonych użytkowników. Każda wycieczka jest dopasowana do potrzeb motocyklistów, a grupy nie są mieszane pod względem umiejętności. Nie ważne jakie masz doświadczenie – zawsze znajdziesz cos, co pasuje do Twoich umiejętności.

fot. organizator

To również ciekawa propozycja dla partnerów motocyklistek, nie jeżdżących na jednośladach! Relaks z dobrą książką przy basenie, a może spróbujesz surfingu czy po prostu masz ochotę poznać lokalną kulturę? Jest mnóstwo ciekawych rzeczy których można spróbować w tej pięknej części Portugali.

Organizator zapewnia zakwaterowanie w jednym z pięciu osobnych apartamentów, każdy z w pełni wyposażoną kuchnią. Wieczorem można pójść na spacer do starej, rybackiej wioski Burgau oraz spróbować miejscowych specjałów.

Elastyczność to główna zasada organizatora Enduro Portugal. Standardowe wakacje enduro to pięć dni jazdy plus jeden dzień odpoczynku. Ale jeśli chcesz możesz zdecydować się na przedłużenie pobytu o dodatkowy dzień czy dwa i spędzić je relaksując się przy basenie lub na plaży. Inną opcją mogą być: odkrywanie przepięknych terenów górskich, jazda rowerem po górach, jazda konna czy łowienie ryb. W ofercie są też krótsze, dwu lub jednodniowe pakiety. Organizator oferuje także ułożenie specjalnego, planu pobytu, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i pomysłów

.
Czego możesz oczekiwać?

fot. organizator

Dzień jazd zaczyna się od odprawy dotyczącej bezpieczeństwa, następnie wszyscy wyruszają na motocyklach na śniadanie do wiejskiej restauracji, oddalonej o 5min jazdy w dół wioski. Organizatorzy zawsze starają się być na szlaku już o 10:00, by wykorzystać na jazdy cały dzień. Jego szczegółowy plan i przebieg jest uzależniony od stopnia zaawansowania umiejetności motocyklistki i jej potrzeb. Warto omówić to wcześniej z Dougalem Rickardem. Bezwzględu na to czy chcesz rozwinąć swe możliwości, nauczyć się czegoś tylko trochę czy po prostu dobrze bawić, można liczyć na przyjazną atmosferę bez niezdrowego współzawodnictwa.

Przed południem zwykle planowany jest przystanek na odpoczynek i portugalską kawę. Zazwyczaj na obiad motocykliści zjeżdżają z trasy do jednej z lokalnych restauracji.  Po południu również zaplanowana jest krótka przerwa przed powrotem do wioski ok. 17:00 np. położonym gdzieś na uboczu wiejskim barze. Po dwóch lub trzech dniach jazdy, zazwyczaj zalecany jest dzień odpoczynku, ale jeśli wolisz dalej jeździć, z wielką chęcią przewodnicy wybiorą się z Tobą na trasę.

Enduro Portugal zapewnia własne, serwisowane i w pełni sprawne KTM EXC 450. Bardziej zaawansowani jeźdźcy proszeni są o zabranie swojego stroju i wyposażenia, zwłaszcza kasków. W przypadku jego braku organizator za niewielką opłatą dodatkową oferuje buty, kurtki, spodnie, rękawiczki i ochraniacze, o czym należy wcześniej poinformować.

Czego potrzebujesz?

Kasku enduro, gogli, butów – motocrossowych lub enduro, kurtki lub bluzy motocyklowej, zbroji, spodni do jazdy, ochraniaczy, rękawiczek, prawa jazdy kat. A.

Więcej na stronach organizatora:

Źródło: http://www.enduro-portugal.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze