Elektryczny skuter Seata wyjedzie na drogi w 2020 r.

Od momentu, gdy Seat zaprojektował swój pierwszy samochód, minęło 66 lat. Teraz hiszpański producent dołącza do współtworzenia przyszłości mobilności, przedstawiając projekt skutera elektrycznego.

Projekt e-Scootera powstał w Barcelonie, europejskiej metropolii z największą liczbą motocykli na ulicach. Elektryczny jednoślad wpisuje się w strategię miejskiej mobilności Seat-a, która ma zapewnić użytkownikom zrównoważone rozwiązania. Poza względami praktycznymi, e-Scooter charakteryzuje się ciekawymi rozwiązaniami estetycznymi – jego karoseria wyróżnia się prostymi liniami, tworzącymi geometryczne wzory.

Aby ze skutera mogło korzystać wielu kierowców, zastosowano najbardziej odporne na zniszczenia materiały, jak np. gumę na bocznych zderzakach. Ponadto poszczególne elementy zostały strategicznie rozmieszczone tak, aby ułatwić ich wymianę. Specjalnie dopasowane siedzenie skrywa schowek, który pomieści dwa kaski. Stałą łączność zapewnią dwa porty USB i uchwyt na telefon.

W modelu e-Scooter znalazły również zastosowanie innowacyjne technologie wykorzystywane w nowoczesnych samochodach.  – Wyposażyliśmy skuter w dynamiczne kierunkowskazy, które obecnie należą do standardów w wyposażeniu samochodów – mówi Joan. – Zależało nam na ich montażu, ponieważ zapewniają łatwą komunikację z innymi uczestnikami ruchu drogowego, a przy tym wspaniale się prezentują.

Garść informacji o Seat e-Scooterze

  • w 100% elektryczny
  • zasięg 115 km
  • moc 11 KW (ekwiwalent silnika spalinowego o pojemności 125 cm³)
  • maksymalna prędkość 100 km/h
  • od 0 do 50 km/h w 3.8 sekundy
  • schowek na dwa kaski

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze