Elektryczne BMW iX3 na pierwszych zdjęciach!

Pierwszy elektryczny SUV BMW ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku, ale do tej pory widzieliśmy jedynie egzemplarze prototypowe. Oto pierwsze, jeszcze nieoficjalne, zdjęcia iX3.

Nie można powiedzieć, żeby wygląd tego modelu był w jakikolwiek sposób zaskoczeniem. Prototyp zaprezentowany jeszcze w 2018 roku wyglądał właściwie jak X3, tylko ze zmienionymi zderzakami, innym grillem, paroma niebieskimi wstawkami oraz charakterystycznymi felgami.

Tesla ponownie zrewolucjonizuje auta elektryczne? Wkrótce pokaże „superbaterie”

Tak też wygląda auto, którego zdjęcia wyciekły do sieci. Jedyna różnica to tradycyjny grill – w prototypowym iX3 miał on charakterystyczny dla marki kształt, ale był pozbawiony poprzeczki dzielącej nerki. Co było ciekawym zabiegiem, pomagającym podkreślić, że mamy do czynienia z jakimś nietypowym modelem BMW. Prawdopodobnie jednak przywiązanie do tradycji zwyciężyło.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @scott26.unofficial

Zgodnie z grudniowym komunikatem prasowym, produkcja iX3 ma się rozpocząć już w tym roku. Według wstępnych danych auto ma wykorzystywać akumulator o pojemności użytkowej 74 kWh, co pozwoli na przejechanie do 440 km na jednym ładowaniu. Silnik elektryczny będzie generował 270 KM oraz 400 Nm, które trafią na tylną oś. To z pewnością wyróżni model na tle konkurentów, ale czy jednoznacznie na plus? Pozostali producenci oferują swoje elektryczne SUV-y wyłącznie z napędem na wszystkie koła, umieszczając silniki przy obu osiach i wydaje się, że klienci oczekują 4×4 w tego typu autach, nawet jeśli nigdy nie zjeżdżają nimi z asfaltu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze