Edyta Klim

Elektryczna OSA już wkrótce?

Włodzimierz Gąsiorek przez dwa lata pracował nad prototypem elektrycznej OSY, nawiązującej swoim wyglądem do kultowego modelu. Jej premiera cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Podczas Warsaw Motorcycle Show swoją premierę miał elektryczny skuter, model OSA. Jego twórcą jest Włodzimierz Gąsiorek, który nad tą konstrukcją pracował przez ostatnie dwa lata. Nowa OSA ładowana może być z gniazdka, a jej zakres to 100 km/h.

Ideą projektu jest nawiązanie do karoserii OSY M 52 zaprojektowanej na przełomie lat 50 i 60-tych przez konstruktora profesora Nawrota. Od jej pojawienia się na polskich drogach minęło 60 lat, a był to model bardzo popularny oraz, na tamte czasy, bardzo nowoczesny i uniwersalny.

Zainteresowanie projektem podczas targów było bardzo duże. Pan Włodzimierz nawiązał współpracę z agencją, która będzie pomagać w zdobyciu inwestorów, by przyspieszyć możliwość produkowania tego, autorskiego pojazdu na większą skalę.

Włodzimierz Gąsiorek większość swojego życia poświęcił motoryzacji. Pracował w FSO, budował, testował i ścigał się na motocyklach WFM. Jako zawodnik zdobył m.in. wicemistrzostwo Polski oraz tytuł Mistrza Warszawy w sportach motocyklowych oraz kilkanaście tytułów drużynowych Mistrzostw Polski ze swoim klubem AZS Warszawa.

Jako prezes stowarzyszenia Motor Klub Wawer doprowadził do wznowienia motocykla o nazwie WFM. Od 1963 roku rozpoczął działalność społeczną w zakresie wychowania i szkolenia w dziedzinie sportów motorowych (w klubie RKS Syrena). Latami szkolił młodzież do egzaminu na kartę motorowerową oraz w doskonaleniu umiejętności jazdy motocyklami. Był także egzaminatorem państwowym i szkoleniowcem sportowym.

Obecnie nadal angażuje się w aktywizację młodzieży i szerzenie zagadnień bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jest rzeczoznawcą techniki motoryzacyjnej i ruchu drogowego. W wolnym czasie zajmuje się renowacją motocykli i stworzył Izbę Pamięci, gdzie można zobaczyć ok. 40 eksponatów oraz uczestniczyć w „Spotkaniach z Historii Polskiej Motoryzacji”. Motor Klub Wawer ma już ponad 20 lat, a za swoje działania Włodzimierz Gąsiorek został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportów motorowych.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Zainteresowanie projektem podczas targów było bardzo duże. Pan Włodzimierz nawiązał współpracę z agencją, która będzie pomagać w zdobyciu inwestorów, by przyspieszyć możliwość produkowania tego, autorskiego pojazdu na większą skalę.
Trzymam kciuki żeby się udało. Polska musi ruszyć z produkcją skuterów, dobrych skuterów, a nie jakiejś chińskiej tandety. Promujcie i pomóżcie!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze