Ekstremalne sporty samochodowe w bezpiecznych warunkach – relacja ze szkolenia Driving Experience

Marta Pakieła wybrała się na szkolenie ze sportowej jazdy samochodem. Nie było ani prosto, ani łatwo, za to bardzo przyjemnie. Jak relacjonuje szkolenie kobieta, która na co dzień jeździ BMW M2?

Człowiek z dużym doświadczeniem zwykle pragnie od życia więcej. Niejeden miłośnik ekstremalnych wrażeń potrzebuje chwili szaleństwa po codziennych wyzwaniach biznesowych czy rodzinnych. W przywiązaniu do permanentnej odpowiedzialności często boimy się sięgnąć po to, o czym tak naprawdę marzymy. Także za kierownicą.

Driving Experience to firma działająca od niemalże dwudziestu lat w branży motoryzacyjnej i eventowej. Umożliwia realizację profesjonalnych, bezpiecznych wydarzeń z zakresu jazdy super szybkimi samochodami, sprawdzenie swoich umiejętności na torze i rozwinięcie ich pod okiem profesjonalnych instruktorów. To połączenie ekstremalnych emocji z nauką odpowiedzialnej jazdy i świadomego korzystania z mocy auta.

Zespół ekspertów czuwa nad uczestnikami wydarzenia w uważny, pełen troski i zaangażowania sposób – z własnego doświadczenia z uczestnictwa zarówno w evencie jak i szkoleniu mogę potwierdzić, że czułam mocne wsparcie ze strony ekipy. Instruktorami Driving Experience są m.in. Kajetan Kajetanowicz (wielokrotny rajdowy Mistrz Europy), Wojtek Chuchała, (mistrz Polski oraz Europy w kategorii ERC2), Maciej Wisławski (Mistrz Polski i Europy), Jacek Hoffman (Mistrz Polski w ratownictwie i pomocy przedmedycznej), Jacek Spentany (Mistrz Polski w klasie 2WD) – a to tylko nieliczni z zespołu, z których nauk możemy czerpać. Ponadto instruktorzy Driving Experience jako jedyni w Polsce realizują cykl eventów AMG Driving Academy Poland oraz jako nieliczni na świecie prowadzą treningi na rynkach międzynarodowych. 

Samochody, które podczas eventów są do dyspozycji uczestników, to ponad 20 różnych marek i modeli najczęściej w limitowanych wersjach. Są to m.in: jedyny w Polsce tego typu Lamborghini Huracan, Ferrari 458 Italia, kilka modeli Porsche, w tym jeden z dwóch w Polsce i jeden z 80 sztuk na świecie Porsche 911 Carrera S Martini Racing Edition, czy najszybsze dziecko ze stajni Mercedes-AMG GTR. W garażu Driving Experience znajdują się ponadto samochody tj.  Nissan GT-R, BMW M2, Ford Mustang GT, KTM X-Bow, Audi RS3, Mitsubishi Lancer EVO IX, Subaru Impreza STI czy BRZ.

Sporty motorowe w znacznej części zdominowane są przez mężczyzn, a w obiegowych opiniach w dalszym ciągu funkcjonuje stereotyp kobiety impregnowanej na wiedzę z zakresu motoryzacji czy inżynierii. Instruktorzy Driving Experience, poprzez wesołą, ale i motywującą atmosferę, prowokują do działania, pokonywania własnych barier, z którymi panie za kierownicami mierzą się zarówno na drodze, jak i na torze.

Wszystko powyżej skłania mnie do jednego prostego stwierdzenia – turbo polecam! Realizujcie swoje motoryzacyjne marzenia!

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ekstremalne sporty i szybkie samochody są super. 🙂 To jest to co mnie napędza. Raz już jeździłam na torze autem i powiem że przednio było. Kolejny mój cel to lot w tunelu aerodynamicznym. Mam jechać do Leszna i zrealizować moje kolejne marzenie 🙂

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze