Ekskluzywny fotelik dla dziecka od Volvo

Nie tylko rodzice, ale teraz również dzieci będą mogły w pełni korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez segment premium. Volvo zaprezentowało koncepcyjny fotelik o nazwie Excellence Child Seat Concept.

Ten designerski fotelik został stworzony dla rodziców, którzy chcą podróżować ze swoimi dziećmi i zapewnić im maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo.

Fotelik jest montowany w miejscu pasażera z przedniego rzędu. Odwrócony tyłem do kierunku jazdy ma miejsce na pieluchy, papierowe ręczniki, a także torbę.

Volvo rekomenduje rodzicom przewożącym swoje pociechy taki kierunek siedzenia, najdłużej jak to tylko możliwe, a co najmniej do 3-4. roku życia. Wszystko z powodu nieproporcjonalnego ciężaru głowy i wagi w stosunku do reszty ciała oraz siły mięśni szyi. 

Nad projektem czuwał Tisha Johnson, który jest szefem odpowiedzialnym za design wnętrza samochodów w Volvo Cars. Podkreśla on, że alternatywne układy siedzeń będą coraz ważniejszą kwestią w trakcie projektowania samochodów. Szczególnie, gdy coraz popularniejsze będą autonomiczne pojazdy. 

Pierwszy fotelik dziecięcy, który umożliwiał pozycję odwrotną do kierunku jazdy pojawił się w 1964 roku w modelu PV544.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze