Ekonomiczny motocykl do zadań specjalnych. Film

Ekonomiczna jazda to temat, który już od dawna zaprząta głowę wielu kierującym i producentom pojazdów. Holenderski producent E.V.A. Products BV, wyszedł na przeciw oczekiwaniom klientów i wprowadził na rynek model Track T-800CDI Diesel, sportowy i ekonomiczny motocykl.

O ile producenci aut, od dawna zdawali się walczyć z problemem ekologii oraz dużego spalania, o tyle trendy w budowie motocykli opierały się głównie na idei zwiększenia mocy oraz zmniejszenia masy. E.V.A. Products BV poprzez model Track T-800CDI Diesel daje dowód, że również motocykl może być ekonomiczny i ekologiczny.

Track T-800CDI
fot. E.V.A. Products BV

Holenderski producent E.V.A. Products BV (CEO Erik Vegt) już w 2009 roku przedstawił swoją wizję ekonomicznego motocykla. W 2011 roku chcą udowodnić, że w tej materii poczyniono znaczne postępy. Model Track T-800CDI ma klasyczny, sportowy styl, a zasilny jest specjalnym trzycylindrowym silnik turbo diesela (podobnym do wersji stosowanej w Smart ForTwo) – ma osiągać spalanie na poziomie 2,1 l/100 km; jego prędkość maksymalna to 160 km/h.

Maszyna jest dość lekka, jej masa wynosi 225 kilogramów, a jej niewątpliwym atutem jest zawieszenie typu White Power. Motocykl początkowo trafi na rynek holenderski, natomiast producent liczy, że jeszcze tej wiosny uda się rozszerzyć sprzedaż o inne kraje europejskie

Niestety za innowacyjną technologią, podąża też nieco wyższa cena. Track będzie kosztował ok. 18 750 euro, z czego 34 procent stanowi holenderski podatek, dlatego liczymy, że na pozostałych rynkach uda się osiągnąć lepszą cenę.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze