Ekologiczny piknik na Agrykoli – już w najbliższy weekend

Najbardziej ekologiczny samochód w Polsce, Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego dla małych rowerzystów czy symulator zderzeń - to tylko kilka z atrakcji, które będzie można zobaczyć w sobotę 11 czerwca na warszawskiej Agrykoli.

fot. Akademia Ekojazdy

Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa zaprasza na rodzinny piknik pod hasłem: „Miasteczko ekologicznej i bezpiecznej jazdy”.

W Miasteczku prowadzone będą m.in. zajęcia z pierwszej pomocy, symulacje akcji ratunkowych itp. Najmłodsi – pod okiem wykwalifikowanych instruktorów – nauczą się, jak wezwać pomoc, jak postąpić przy skaleczeniu, złamaniu, oparzeniu. Dzieci sprawdzą swoje umiejętności w bezpiecznym poruszaniu się na rowerze w warunkach przypominających prawdziwy ruch uliczny. Mogą także zdobyć kartę rowerową i potrenować przejazd po torze przeszkód stworzonym specjalnie dla nich. Nie zabraknie również konkursów i zabaw edukacyjnych.

Uczestnicy pikniku będą mieli unikalna okazję, by zobaczyć efekt prac studentów Politechniki Warszawskiej (ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów SKAP) – ekologiczny samochód PAKS. Pojazd skonstruowany przez studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa  potrafi przejechać 300 km zużywając zaledwie litr paliwa!

W symulatorze dachowań i zderzeń można będzie przekonać się, co dzieje się z pasażerami i autem podczas wypadku drogowego. Ratownicy medyczni i Straż Pożarna przeprowadzą symulacje akcji ratunkowych.

Na multimedialnym stoisku edukacyjnym dorośli, młodzież i dzieci zdobędą lub pogłębią swoją wiedzę w dziedzinie efektywnego gospodarowania zasobami  środowiska naturalnego we własnych gospodarstwach domowych. Pomogą w tym interaktywne gry i projekcje tematycznych filmów.

– Ekologii najlepiej uczyć się w praktyce. Dlatego postawiliśmy na aktywne zajęcia w plenerze, dzięki którym tematykę ekojazdy poznawać jest najprzyjemniej i najskuteczniej – przekonuje Małgorzata Konkol (koordynator projektu, Centrum UNEP/GRID-Warszawa) – Jesteśmy przekonani, że tego typu inicjatywy, w dłuższej perspektywie czasowej, pozwolą wykształcić w naszym społeczeństwie proekologiczne postawy także w obszarze motoryzacji – dodaje Pani Małgorzata.

Piknik jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej Akademia Ekojazdy. Trwający od początku 2011 roku projekt obejmował szereg działań kierowanych do obecnych i przyszłych kierowców. Uruchomiony został portal społecznościowy www.akademiaekojazdy.pl – źródło informacji o ekologicznych aspektach motoryzacji, sposobach na mniej szkodliwą dla środowiska  jazdę oraz alternatywnych możliwościach transportu.  Przygotowane Vademecum ekologicznej jazdy trafiło do kursantów szkół jazdy w całej Polsce. Piknik poprzedziła ogólnokrajowa kampania billboardowa.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze