Ekaterina kontra Inessa – klasyfikacja Ladies’ Trophy

Drugą rundę Ladies’ Trophy podczas Rajdu Liepaja wygrała Inessa Tushkanova. Jej główna rywalka Ekaterina Stratieva w nowym Subaru - rajdu nie ukończyła.

Rajd na Łotwie był od początku pechowy dla Ekateriny. Przez problemy ze skrzynią biegów udało jej się przejechać, jedynie 50 kilometrów w nowej rajdówce przed startem.

– Bardzo się cieszymy z nowego auta, jednak jest to jednocześnie bardzo trudne doświadczenie. Ten samochód bardzo różni się od mojego Citroëna C2R2, w którym mam wieloletnie doświadczenie. Ale było miło, jak szło mi coraz lepiej w szybkich zakrętach, a za dużo tracę jeszcze na tych wolniejszych. Carmen bardzo mnie wspiera w trudnych momentach, ale potrzebna mi jeszcze praktyka w jeździe Subaru, by nabrać pewności siebie – mówiła Ekaterina przed rajdem.

Ekaterina STRATIEVA

Na rajdzie poszło zawodniczkom słabo – najpierw fala problemów technicznych, a tuż przed metą odcinka piątego, samochód się zapalił! Oby następnym razem było lepiej.

Nasz wywiad z Inessą Tushkanovą o rajdach, motocyklach i sesji w Playboyu przeczytasz tu.

Główna rywalka Ekateriny – Inessa Tushkanova w Mitsubishi Lancerze Evo X wygrała drugą rundę Ladies’ Trophy bez większych przygód i ma nadzieję, że ten wynik oraz wsparcie ERC i Eurosportu przekona jej sponsora do sfinansowania kolejnych startów w tym cyklu.

A mało brakowało, by nie doszło do startu Inessy na Łotwie, bo podczas Arctic Lapland Rally, rozgrywanego pod koniec stycznia, zawodniczka wypadła z trasy, dachowała i mocno zniszczyła swoją rajdówkę. Jednak dzięki wsparciu organizatorów ERC i sponsora udało się zorganizować nowe auto.

Inessa TUSHKANOVA

Do tej pory klasyfikacja kobiet po dwóch rundach Ladies’ Trophy obejmuje jedynie trzy zawodniczki:

1. Martina DANHELOVÀ  (CZE) 3 punkty

2. Inessa TUSHKANOVA  (UKR) 3 punkty

3. Ekaterina STRATIEVA  (BGR) 2 punkty

Mamy nadzieję, że po zimowych rajdach, na kolejne rundy zgłosi się więcej zawodniczek. Najgorętsza będzie zapewne rywalizacja Ekateriny i Inessy. Bo Martina z Czech, która wygrała rundę pierwszą, startuje już o wiele słabszym samochodem (Renault Clio), a ten sezon traktuje jedynie treningowo, przed zaplanowanym, pełnym cyklem Ladies’ Trophy w 2015 roku.

Martina DANHELOVÀ (z prawej).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze