Ekaterina kontra Inessa - klasyfikacja Ladies’ Trophy

Drugą rundę Ladies’ Trophy podczas Rajdu Liepaja wygrała Inessa Tushkanova. Jej główna rywalka Ekaterina Stratieva w nowym Subaru - rajdu nie ukończyła.

Rajd na Łotwie był od początku pechowy dla Ekateriny. Przez problemy ze skrzynią biegów udało jej się przejechać, jedynie 50 kilometrów w nowej rajdówce przed startem.

- Bardzo się cieszymy z nowego auta, jednak jest to jednocześnie bardzo trudne doświadczenie. Ten samochód bardzo różni się od mojego Citroëna C2R2, w którym mam wieloletnie doświadczenie. Ale było miło, jak szło mi coraz lepiej w szybkich zakrętach, a za dużo tracę jeszcze na tych wolniejszych. Carmen bardzo mnie wspiera w trudnych momentach, ale potrzebna mi jeszcze praktyka w jeździe Subaru, by nabrać pewności siebie – mówiła Ekaterina przed rajdem.

Ekaterina STRATIEVA

Na rajdzie poszło zawodniczkom słabo – najpierw fala problemów technicznych, a tuż przed metą odcinka piątego, samochód się zapalił! Oby następnym razem było lepiej.

Nasz wywiad z Inessą Tushkanovą o rajdach, motocyklach i sesji w Playboyu przeczytasz tu.

Główna rywalka Ekateriny - Inessa Tushkanova w Mitsubishi Lancerze Evo X wygrała drugą rundę Ladies’ Trophy bez większych przygód i ma nadzieję, że ten wynik oraz wsparcie ERC i Eurosportu przekona jej sponsora do sfinansowania kolejnych startów w tym cyklu.

A mało brakowało, by nie doszło do startu Inessy na Łotwie, bo podczas Arctic Lapland Rally, rozgrywanego pod koniec stycznia, zawodniczka wypadła z trasy, dachowała i mocno zniszczyła swoją rajdówkę. Jednak dzięki wsparciu organizatorów ERC i sponsora udało się zorganizować nowe auto.

Inessa TUSHKANOVA

Do tej pory klasyfikacja kobiet po dwóch rundach Ladies’ Trophy obejmuje jedynie trzy zawodniczki:

1. Martina DANHELOVÀ  (CZE) 3 punkty

2. Inessa TUSHKANOVA  (UKR) 3 punkty

3. Ekaterina STRATIEVA  (BGR) 2 punkty

Mamy nadzieję, że po zimowych rajdach, na kolejne rundy zgłosi się więcej zawodniczek. Najgorętsza będzie zapewne rywalizacja Ekateriny i Inessy. Bo Martina z Czech, która wygrała rundę pierwszą, startuje już o wiele słabszym samochodem (Renault Clio), a ten sezon traktuje jedynie treningowo, przed zaplanowanym, pełnym cyklem Ladies’ Trophy w 2015 roku.

Martina DANHELOVÀ (z prawej).

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.