Agnieszka Serafinowicz

E-bilet e-TOLL już dostępny w kolejnej aplikacji. Przyda się na Święta

E-TOLL na razie obowiązuje kierowców aut osobowych na dwóch odcinkach dwóch autostrad. Sposoby uiszczania opłata są różne, właśnie pojawił się nowy, za pomocą aplikacji AnyPark.

Jeżeli zamierzacie najbliższe Święta spędzić w większym rodzinnym gronie, do którego trzeba dotrzeć dłuższą trasą, a ta będzie przebiegać przez płatne odcinki autostrad, to ta informacja Wam się przyda.

Przypominamy, że od 1 grudnia ubiegłego roku na płatnych odcinkach autostrad państwowych (tych w zarządzie GDDKiA) nie działa już manualny system poboru opłat. Bramki znikły, ruch stał się bardziej płynny, ale opłaty oczywiście zostały. Teraz na odcinkach A2 (Konin – Stryków) oraz A4 (Wrocław – Sośnica) obowiązują opłaty realizowane w systemie e-TOLL.

e-toll strona rządowa

e-TOLL – różne metody płatności

Kierowcy, którzy zamierzają skorzystać z płatnych odcinków autostrad mają do dyspozycji różne metody płatności. Mogą wykupić e-bilet e-TOLL na wybranych stacjach benzynowych, albo skorzystać z płatności online dostępnych za pośrednictwem rządowego serwisu etoll.gov.pl. Kolejnym, bardzo prostym sposobem jest skorzystanie z aplikacji mobilnych. Również tu mamy rozwiązania państwowe (aplikacja e-TOLL PL BILET), jak i wydawane przez firmy trzecie (np. aplikacje mPay, czy SkyCash).

e-toll anypark

e-bilet e-TOLL w aplikacji AnyPark

Kolejną aplikacją, w której jej twórcy dodali możliwość wnoszenia opłat e-TOLL oraz wirtualnego zakupu e-biletu na płatne odcinki autostrad jest aplikacja AnyPark.

Proces zakupu e-biletu autostradowego jest prosty i szybki – wymaga jedynie podania kilku niezbędnych danych dotyczących przejazdu. Zakupiony e-bilet autostradowy jest ważny przez 48 godzin od wskazanej daty i godziny podróży i jest biletem jednorazowym. Instrukcja zakupu biletu:

  • Na ekranie głównym aplikacji należy wybrać przycisk „Autostrady”.
  • Wcisnąć opcję „e-bilet autostradowy”.
  • Wybrać autostradę, z której chcemy skorzystać i właściwy odcinek.
  • Uzupełnić dane oraz typ pojazdu wraz z krajem jego rejestracji.
  • Wskazać planowaną datę i godzinę rozpoczęcia przejazdu.
  • Warto zachować ID e-biletu autostradowego do ewentualnej kontroli lub zwrotu przed wskazaną datą i godziną rozpoczęcia przejazdu.

W sytuacji zmiany planów dotyczących przejazdu, e-bilet autostradowy można zwrócić w aplikacji przed zdeklarowaną datą i godziną podróży. Wystarczy przejść do zakupionego biletu i wybrać opcję „Możesz zwrócić ten bilet”.

AnyPark to mobilna aplikacja umożliwiająca szybkie płatności za parkowanie. System jest dostępny w ponad 60 miastach w Polsce. Od września 2021 roku, dostępna jest wersja premium aplikacji: AnyPark+, która posiada szereg unikalnych funkcjonalności, takich jak możliwość znajdowania wolnych obszarów do parkowania, kontroli wydatków za parkowanie, czy zarządzanie i kontrolę kosztów parkowania dla klientów flotowych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze