Dziś rusza Rajd Polski Kobiet! Projekt wspiera Seat i Isuzu

Rajd Polski Kobiet ma charakter charytatywny, a jego celem jest zwrócenie uwagi pań na rosnące statystyki zachorowań na raka i potrzebę konieczności przeprowadzania stosownych okresowych badań. W zawodach weźmie udział mnóstwo znanych kobiet. Patronem medialnym rajdu jest Motocaina.pl

Kobiety najczęściej chorują na raka piersi – 22 procent, raka szyjki macicy – 13 procent oraz płuca – 8 procent. Skuteczność leczenia nowotworów złośliwych  w znacznym stopniu zależy od tego jak wcześnie są one wykrywane. W 2008 r. na 100 tys. mieszkańców żyło z nowotworem 850 osób, ale tylko u 340 z nich był on zdiagnozowany (Raport Krajowego Rejestru Nowotworów).

Rajd startuje już dziś!

Fundacja Teraz Kobiety- Organizator Rajdu Polskiego Kobiet – Jazda po Zdrowie, który już dziś startuje z Warszawy oragnizuje podczas trwania rajdu, tj.  od 17 do 19 czerwca 2011 roku bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet w zakresie nowotworów piersi i szyjki macicy w kilku ośrodkach medycznych na terenie Polski (załącznik ośrodów w materiałach dodatkowych poniżej do pobrania). Panie będą mogły również zrobić podstawowe badanie krwi oraz oddać krew na potrzeby Centrów Krwiodawstwa. 

Dodatkowo razem z zawodniczkami, trasą rajdu będzie jechał mammobus, w którym panie będą mogły zrobić bezpłatne badanie profilaktyczne.  

Swój udział w zawodach potwierdziła m.in. Ewa Gawryluk, Maria Niklińska, Agnieszka Maciąg, Anna Dereszowska, Agata Młynarska, Dorota Kamińska, Iwona Guzowska, Natasza Caban. Część z pań pojedzie Seatem Alteą 4×4 Freetrack z 2-litrową jednostką  diesla o mocy 170 KM. Autem zerówką będzie Isuzu D-max.

Za kierownicą samochodu zasiądzie również Martyna Wojciechowska, która wraz z Jarkiem Kazberukiem zostali twarzami pierwszego inauguracyjnego Rajdu Polski Kobiet.

Start rajdu odbędzie się z pod Hotelu Bristol w Warszawie. W trakcie imprezy uczestniczki przejdą szkolenie z technik jazdy, nie zabraknie również innych atrakcji. Pierwsze zmagania rozpoczną się w Warszawie gdzie uczestniczki zapoczątkują rywalizację od próby czasowej na trasie Siekierkowskiej. Trasa Rajdu przebiegać będzie m.in. przez Wyszków, Łomżę, Tykocin i zakończy się w Białymstoku. 

O licytacji plakatu z Martyną Wojciechowską i Jarkiem Kazberukiem – twarzami rajdu, przeczytasz tutaj.

W rajdzie weźmie udział Ewa Gawryluk, wieloletnia fanka Seatów.
fot. Seat

Podstawowym celem Rajdu Polskiego Kobiet jest zwrócenie uwagi kobiet w Polsce na dynamicznie rosnące statystyki zachorowań na raka i pilną potrzebę uzmysłowienia nam, kobietom konieczności przeprowadzania stosownych okresowych badań. Przesłaniem tej inicjatywy jest więc przypomnienie i uświadomienie potrzeby dbania o swoje zdrowie poprzez przeprowadzanie cyklicznych badań takich jak mammografia, USG piersi i narządów rodnych, badań cytologicznych, dokonywania szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy, okresowych badań specjalistycznych na poziom hormonów. 

Regulamin pierwszej edycji Rajdu Polski Kobiet oparty jest na regulaminie zawodów rajdowych opracowanym przez współorganizatorów (Automobilkluby) oraz Polski Związek Motorowy – ze specjalnym uwzględnieniem specyfiki jazdy w terenie oraz maksymalnego bezpieczeństwa załóg biorących udział w rajdzie. 

Najważniejsze wydarzenia Rajdu Polski Kobiet to:

  1. Uroczyste Otwarcie Rajdu Polski Kobiet w dniu 17 czerwca br. roku  o godz. 17.30  w Hotelu Le Me’ridien Bristol w Warszawie
  2. START Rajdu Polski Kobiet w dniu 18 czerwca 2011 roku o godz. 8.00 spod Hotelu Le Me’ridien Bristol w Warszawie
  3. METĘ Rajdu Polski Kobiet w dniu 19 czerwca 2011 roku ok. godz. 15.30 na Trakcie Choroskim w Białymstoku
  4. Uroczyste Zakończenie Rajdu Polski Kobiet w Pałacu Branickich w Białymstoku w dniu 19 czerwca br. ok. godz. 16.30

Obok Hotelu Bristol będzie stał ambulans do poboru i badania krwi, w którym kobiety przez okres dwóch dni: 17-18 czerwca będą mogły przeprowadzić  podstawowe badania. Przez cały dzień obok WOK w Wyszkowie będzie stał  mammobus, w którym kobiety będą mogły nieodpłatnie wykonać badania piersi.

Przez cały dzień, 18 czerwca w centrum miasta Łomża i dzień 19 czerwca, w centrum miasta Białystok, będzie stał mammobus i ambulans do poboru krwi.  Wszystkie kobiety chętne do przeprowadzenia badań – będą je mogły zrobić nieodpłatnie w ramach obowiązujących przedziałów wiekowych. Udostępniony zostanie również ambulans do poboru krwi.  

Głównym organizatorem Rajdu Polski Kobiet i jego inicjatorem jest dr Krystyna Backiel. Z wykształcenia dr nauk ekonomicznych, wieloletni wykładowca akademicki, członek RN Spółek Skarbu Państwa oraz Konwentu Loży Warszawskiej BBC, Prezes Zarządu OLIMP Purchasing Menagment Sp. z o.o., Prezes Polskiego Konsorcjum Outsourcingu oraz Prezes Fundacji Teraz Kobiety. 

Impreza uzyskała Patronaty Honorowe min. Elżbiety Kopacz, Elżbiety Radziszewskiej, Hanny Gronkiewicz-Waltz, Instytutu Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie, Białostockiego Centrum Onkologii czy Uniwersytety Medycznego w Białymstoku.   

Więcej informacji na http://rajd-polski-kobiet.pl/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze