Dzień Dziecka z Warszawską Giełdą Motocyklową

W najbliższą sobotę (1 czerwca) przy ulicy Jagiellońskiej 69 w Warszawie odbędzie cykliczna impreza adresowana do wszystkich chcących poznać świat jednośladów oraz spędzić sobotę w atmosferze rodzinnego, motocyklowego pikniku.

W miniony weekend na przeszkodzie stanęła pogoda, miejmy nadzieję, że tym razem dopisze. W programie wydarzenia znalazły się m.in. pokazy stuntu motocyklowego w wykonaniu profesjonalistów (Ernest Komorowski & Krystian Jóźwiak), zapewniające dużą dawkę adrenaliny. Odbędą się pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej (z pozoracją wypadku motocyklowego). Każdy z uczestników będzie mógł nauczyć się, jak prawidłowo postępować udzielając pomocy ofiarom wypadku.

fot. materiały organizatora

Będzie okazja udoskonalić swoją technikę jazdy motocyklem pod okiem instruktora oraz zobaczyć, jak ważny dla bezpieczeństwa jest odpowiedni ubiór motocyklisty. Dzięki firmie RetBike będziemy świadkami tego, co dzieje się ze strojem motocyklisty podczas wypadku (słynne darcie RetBike’a).

Z okazji Dnia Dziecka zaś na placu stanie dmuchany zamek, a każde dziecko będzie mogło skorzystać z malowania twarzy. Będą również liczne konkursy i zabawy zaplanowane z myślą o najmłodszych.

Najnowsze

Marge Charlton, pionierka z Arizony

Marge Charlton z Tempe w Arizonie ma obecnie 91 lat. Na udział w wyścigach samochodowych zdecydowała się jako 39-latka, kiedy została babcią. Miała swoją porcję sukcesów i dziś życzy ich wszystkim kobietom-zawodniczkom.

W swoim debiutanckim wyścigu zostawiła resztę stawki daleko z tyłu i w pięknym stylu zdobyła pierwsze miejsce. W świecie, w którym kobiety rzadko kiedy odważały się rywalizować z mężczyznami i szukać szczęścia za bezpiecznym progiem domu, była ewenementem. Rodzina sarkała i patrzyła na nią krzywo, podobnie jak znajome i sąsiadki. Nie przejmowała się tym, podobnie jak wtedy, gdy uparła się skończyć studia i zrobić dyplom, chociaż wszyscy wokół mówili, że mężatce z dzieckiem do niczego nie jest to potrzebne, wytykali, że ma kiepski słuch i że sobie nie poradzi. Bezwarunkowe wsparcie miała zawsze w mężu. On rozumiał i szanował jej pasję. Odkładał cierpliwie pieniądze, by kupić jej samochód z prawdziwego zdarzenia i był z niej dumny.

Marge Charlton
fot. materiały prasowe

Marge dawała upust swojej pasji przez ponad dziesięć lat. W końcu zrezygnowała z czynnych występów, ale w niczym nie zmniejszyło to jej uwielbienia dla motosportu. Wprowadziła nawet w sąsiedztwie tradycję: grupa przyjaciółek spotykała się, by śledzić wyścigi i głośno kibicować.

Doskonale rozumie, co czują dziewczyny stające dziś w szranki z mężczyznami i marzące o sukcesie. Po trosze nawet zazdrości tym, które ustawiają się na starcie Indianopolis 500. Jej się to nigdy nie udało. Ale mimo zazdrości, trzyma za nie kciuki z całej siły. Chce, żeby odniosły sukces. I może nawet do końca nie zdaje sobie sprawy, jak wielką jest inspirację – ona, 91-letnia prababcia z Arizony, która nigdy nie zawahała się stanąć do walki o to, w co wierzyła.

Najnowsze

Rekordowa liczba kobiet w Indianopolis 500

Na starcie wyścigu stanęły cztery zawodniczki: Katherine Legge, Pippa Mann, Ana Beatriz i Simona de Silvestro. Nigdy wcześniej w historii w Indianopolis 500 nie było ich tak wiele.

Dla Katherine Legge było to duże zaskoczenie – tuż przed kwalifikacjami dowiedziała się, że w nich wystartuje. Schmidt Peterson Motorsports w ostatniej chwili postanowiło umieścić ją w jednym ze swoich dwóch bolidów. Pippa Mann uruchomiła cały zapas swojego niebagatelnego wdzięku, by dostać swoją szansę. Kiedy dołączyły do Any Beatriz i Simony de Silvestro, padł rekord pod względem liczby kobiet startujących w słynnym wyścigu Indianopolis 500. Teraz do pokonania kolejna bariera – kobieta na podium.

Katherine Legge
fot. materiały prasowe


Pionierką była Janet Guthrie, która po raz pierwszy zakwalifikowała się do tego słynnego wyścigu w 1977 i w sumie startowała w nim trzykrotnie. W 1978 roku zajęła dziewiątą lokatę i jak się okazało, osiągnęła ją prowadząc ze złamanym nadgarstkiem. Sukcesy Daniki Patrick wielu kobietom otworzyły drogę do marzeń. Czasami marzenia spełniają się przypadkiem: Katherine Legge zjawiła się na torze tylko po to, by towarzysko spotkać się z przyjacielem.

Ana Beatriz
fot. materiały prasowe
Pippa Mann
fot. materiały prasowe


Traf chciał, że umożliwiono jej udział w kwalifikacjach. I nie tylko przez nie przeszła, ale również pozyskała sponsora do kolejnych startów. Brak sponsora doskwierał jej od zawsze. Bez odpowiedniego zaplecza finansowego trudno nawet marzyć o regularnych startach. Wiele zawodniczek zmaga się z tym samym problemem, wyjątkiem jest Simona de Silvestro. Sama uważa, że to niesprawiedliwe. Częściowo właśnie z uwagi na stałego sponsora i regularne starty Simona była typowana na faworytkę wśród kobiet.

Simona de Silvestro
fot. materiały prasowe

Stało się jednak inaczej: najlepsza lokata przypadła Anie Beatriz, Brazylijce, dla której był to czwarty start. Piętnaste miejsce ulokowało ją w środku stawki 33 zawodników. Simona de Silvestro była 17., Katherine Legge 26., a Pippa Mann 30. Zwyciężył rodak Any, Tony Kanaan.

Najnowsze

Natalia Florek na Motocyklowych Mistrzostwach Polski

W sezonie 2013 mamy już za sobą start Natalii w pierwszej rundzie Alpe Adria, a po ostatnim weekendzie inaugurację Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Weekend okazał się sprawdzianem przygotowania kondycyjnego i technicznego całego zespołu PrędkiRacingTeam. Na początku Natalia zmagała się z problemami z motocyklem, ale mimo tego po kwalifikacjach zajmowała piątą pozycję startową. Niestety podczas Q2 Natalia wywróciła się na „Sławińskim” – pierwszy lewy zakręt toru Poznań – i uszkodziła motocykl. Rozważano, czy nie powinna przesiąść się na motocykl kolegi z zespołu, Krystiana, ostatecznie pojechała jednak własnym.

fot. PrędkiRacingTeam


W wyścigu SSP stawka podzieliła się już na pierwszym okrążeniu. Na prowadzenie wyszedł duet Szkopek/Zieliński, Natalia po walce z Surowcem, Jaworską i Irzykiem zakończyła wyścig na piątym miejscu.

fot. PrędkiRacingTeam

Niedziela przyniosła Natalii powtórkę z rozrywki. Wady motocykla uniemożliwiły jej walkę na zadowalającym poziomie, jednak po emocjonującym pojedynku z Michałem Irzykiem zakończyła wyścig na piątej pozycji. Niedosyt zatem jest, ale zadowolenie również – teraz, kiedy już wiadomo, jakie problemy są z motocyklem Natalii, można je będzie sukcesywnie eliminować i zawalczyć o wyższe lokaty podczas kolejnej rundy.

 

Zapraszamy do odwiedzania profilu na FB: www.facebook.com/PredkiRacingTeam

Najnowsze

Nowe Audi RS 6 Avant już dostępne w Polsce

W polskich salonach Audi można już zamawiać najnowszy sportowy model z Ingolstadt – RS 6 Avant.

Audi RS 6 Avant kosztuje 499 280 zł. Ten sportowy model wyposażono w silnik V8 biturbo z bezpośrednim wtryskiem, o pojemności 3 993 cm3. Dzięki zastosowaniu systemu Cylinder On Demand zużycie paliwa w trybie jazdy mieszanej ma wynosić jedynie 9,8 litra na 100 km. Elementami seryjnymi samochodu są pneumatyczne zawieszenie RS adaptive air suspension, zintegrowany z systemem wyboru dynamiki jazdy Audi drive select sportowy mechanizm różnicowy oraz dynamiczny układ kierowniczy, którego przełożenie uzależnione jest od prędkości.

Audi RS 6 Avant
fot. Audi

Stylistyka Audi RS 6 Avant jest bardzo sportowa. To efekt użycia wielu stylizowanych na matowe aluminium lub błyszczących elementów ozdobnych, czarnych osłon oraz poszerzonych progów i wnęk kół. Na życzenie dostępny jest sportowy układ wydechowy RS z czarnymi nakładkami na końcówkach rur. W wyposażeniu seryjnym nowego Audi RS 6 Avant znajdziemy automatyczną, czterostrefową klimatyzację, system nawigacji MMI Navigation plus z panelem dotykowym MMI touch i system nagłaśniający Audi sound system z dziesięcioma głośnikami. Paleta najbardziej zaawansowanego wyposażenia obejmuje ponadto takie rozwiązania jak Head-up Display – wyświetlacz pokazujący najważniejsze informacje na przedniej szybie, system nagłaśniający Bang & Olufsen Advanced Sound oraz systemy wspomagające, np. adaptacyjny tempomat adaptive cruise control z funkcją Stop&Go i asystenta jazdy nocą, który rozpoznaje pieszych  i oznacza ich na wyświetlaczu.

Najnowsze