Dzięki FordPass Connect kierowcy mogą zdalnie uruchomić silnik. Co jeszcze potrafi ta bezpłatna usługa?

Ford zaoferował europejskim klientom szeroki wybór usług wspomagających funkcje pojazdów skomunikowanych z siecią, dzięki którym kierowcy mają możliwość kontrolowania i monitorowaniabkluczowych systemów w samochodach za pomocą smartfona.

Kierowcy uzyskują dostęp do funkcji pojazdów skomunikowanych za pośrednictwem aplikacji FordPass, umożliwiającej zdalne sprawdzanie stanu pojazdu, poziomu paliwa i poziomu oleju, zasięgu, a także blokowanie i odblokowywanie drzwi. 2

Wcześniej z usług pojazdów skomunikowanych mogli korzystać właściciele nowych aut w ramach pilotażowej dwuletniej subskrypcji. Ford zrezygnował teraz z opłat abonamentowych za większość usług komunikacyjnych, pozwalając kierowcom zaoszczędzić nawet 600 euro w całym okresie eksploatacji pojazdu. 

Dzięki aplikacji FordPass kierowcy mogą zdalnie uruchomić silnik pojazdu, a więc również schłodzić lub rozgrzać kabinę przed wyjazdem – co przyspieszy odmrożenia przedniej szyby w zimowy poranek.Powiadomienia push i alerty o stanie pojazdu sygnalizowane przez aplikację uprzedzają o sytuacjach, które mogą wymagać uwagi właściciela, jak niskie ciśnienie w oponach lub awaria oświetlenia. Aplikacja może także wskazać dokładną lokalizację pojazdu, co może być bardzo przydatne w poszukiwaniu samochodu na zatłoczonym parkingu. 

Zdalne blokowanie i odblokowywanie dostępu do pojazdu może pomóc zapominalskim, którym zdarza się nie pamiętać, czy zamknęli samochód po odejściu, a także tym, którzy chcieliby chwilowo udostępnić wnętrze osobie bez kluczyka.

Właściciele mogą przeglądać i pobierać na smartfonie raporty z ostatnich podróży, analizować zużycie paliwa oraz koszty, a także zbierać dane o przebiegu dla potrzeb biznesowych. Podróż można również zaplanować z mapą, wskazującą odcinki, gdzie rejestrowane było gwałtowne hamowanie lub przyspieszenie, a których ominięcie może obniżyć zużycie paliwa.

FordPass służy również pomocą w przypadku awarii, automatycznie powiadamiając patrole drogowe, aby jak najszybciej udrożnić trasy. Aplikacja wysyła informacje o lokalizacji pojazdu i dane diagnostyczne do centrali pomocy drogowej, a także powiadamia kierowcę o trasie i czasie dojazdu zaalarmowanego patrolu.

Aplikacja FordPass powiadamia właściciela auta elektrycznego o poziomie naładowania akumulatora i zasięgu jazdy bezemisyjnej. Możemy także zaplanować czas ładowania, wybierając korzystne taryfy poza szczytem. Użytkownicy FordPass mogą również zdalnie ustawić czas odjazdu, ogrzewanie lub chłodzenie kabiny, gdy pojazd jest podłączony do zasilania, oszczędzając przy tym energię z akumulatora i przedłużając zasięg. W aplikacji FordPass znajdziemy także wygodny lokalizator stacji ładowania, pomagający zaplanować doładowanie w trasie. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze