Dzieci nudzą się w podróży

Podróż samochodem rzadko kiedy jest sama w sobie fascynująca dla dziecka. Wręcz przeciwnie, według właśnie przeprowadzonych badań rekordziści zaczynają się nudzić już po 23 minutach.  

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie firmy TomTom, dostawcy rozwiązań nawigacyjnych, w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech, Holandii, Francji, Włoszech i Hiszpanii. W sondażu wzięło udział 4113 kobiet z dziećmi w wieku od 2 do 8 lat. Dodatkowy sondaż został przeprowadzony w Nowej Zelandii przez firmę HorizonResearch.

Miły obrazek rodzinny…
fot. TomTom

Okazało się, że podczas podróży samochodem trwającej średnio 5 godzin dzieci zaczynają się nudzić już po 27 minutach. Maluchy z Australii i Wielkiej Brytanii nudzą się najszybciej, odpowiednio po 23 i 24 minutach. Najbardziej cierpliwe jest młode pokolenie z Nowej Zelandii – znudzenie dopada je dopiero po 34 minutach.

Mamy dokonują zazwyczaj herkulesowych wysiłków, żeby jakoś zabawić swoje marudzące pociechy. 74% wymyśla gry, 52% oferuje smakołyki i nagrody, a 24% zaniża spodziewaną godzinę przybycia do celu.

… ale co będzie, kiedy zaczną marudzić z nudów?
fot. TomTom

Chociaż 60% mam ceni sobie podróż w rodzinnym gronie, to jednocześnie uważa ją za stresującą – 41% uważa nawet, że stres jest większy, niż przy pracy w biurze. 36% często kłóci się z partnerem podczas podróży.

Badanie nie objęło wprawdzie polskich mam, ale trudno się spodziewać, by nasze rodzime latorośle różniły się pod tym względem od innych dzieci w Europie. Dlatego zaplanowanie podróży w ten sposób, by dotrzeć do celu jak najprostszą i najkrótszą trasą, może być kluczowe dla komfortu zarówno kierowcy, jak i pasażerów na pokładzie. W tym tych najmłodszych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze