Edyta Klim

Dwie zawodniczki ze złotymi medalami FIM

Emma Bristol w kategorii Trial oraz Courtney Duncan w kategorii Motocross zapewniły sobie tytuły mistrzowskie FIM w sezonie 2019.

W niedzielny wieczór 1 grudnia odbyła się Gala FIM Awards 2019. Do Monako zostali zaproszeni wszyscy mistrzowie sportów motocyklowych, aby nagrodzić najlepszych złotymi medalami FIM w kategoriach motocyklowych: Track Racing, Trial, Cross Country, Enduro, Motocross i Circuit Racing.

Najmłodszy nagrodzony Valerio Lata ma 14 lat i jest mistrzem Świata w motocrossie dla juniorów. Polska otrzymała 3 medale w kategorii Track Racing dla: żużlowej drużyny, Bartosza Zmarzlika i Maksyma Drabika. Wśród nagrodzonych są także dwie zawodniczki: Emma Bristow w kategorii Trial oraz Courtney Duncan w kategorii Motocross.

2019 FIM WOMEN’S TRIALGP WORLD CHAMPION

Emma Bristol urodziła się 29 października 1990 r. W Bostonie w Wielkiej Brytanii i już od 4-go roku życia jeździła na motocyklu. Tytuł mistrzowski wywalczyła szósty raz z rzędu! A na koncie ma łącznie: 11 tytułów mistrzowskich, 6 takich samych w kategorii kobiecej oraz 5 z mistrzostw narodowych. W sezonie 2019 Emma wygrała wszystkie 4 rundy w Mistrzostwach Świata Trial Kobiet FIM.

2019 FIM WOMEN’S MOTOCROSS WORLD CHAMPION

Courtney Duncan urodziła się 26 stycznia 1996 r. W Otago w Nowej Zelandii. Zawodniczka debiutowała w Mistrzostwach Świata Motocross Kobiet FIM w 2016 roku i od razu była lepsza od swoich rywalek, jednak wypadek w dalszej części sezonu, a potem kontuzja w 2018 wyeliminowały ją z walki o najwyższy tytuł w kolejnych sezonach. W sezonie 2019 ostro walczyła o tytuł, aż do ostatniej rundy, gdzie przewaga punktowa zapewniła jej upragnione mistrzostwo.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze