Edyta Klim

Dwie motocyklistki przejechały Indie wzdłuż w 130 godzin

Shubra Acharya i Amrutha Kashinath postanowiły przejechać Indie wzdłuż i ustanowić kobiecy rekord takiej podróży.

Shubra Acharya i Amrutha Kashinath 5 września wyruszyły w podróż z Kanyakumari do Leh. Pokonanie tej trasy zajęło im 130 godzin i 29 minut, co daje podstawy do zakwalifikowania tego przejazdu motocyklowego, jako najszybszego z północy na południe Indii, wykonanego przez kobiety.

Motocyklistki przygotowywały się do wyjazdu pod okiem trenera i dietetyka, ich motocykle przeszły dokładny przegląd i kilka modyfikacji, poprawiających komfort podróży. Głównym celem podróży motocyklistek było uświadomienie innym kobietom, że podróżowanie motocyklem po Indiach jest bezpieczne i jest świetną przygodą:

– Kobiety pytają nas, czy można bezpiecznie podróżować w Indiach? Ja samotnie byłam na kilku wycieczkach motocyklowych, a niedawno pojechałam na 60-dniową podróż do Bhutanu. Ludzie odradzali mi, żebym w tym kierunku jechała, ale kiedy rzeczywiście tam dotarłam – to całkowicie zmieniłam percepcję. Poznałam tam same wspaniałe osoby. Wszystko co musisz zrobić, to używać zdrowego rozsądku i podejmować właściwe decyzje. Ważne jest, aby przeprowadzić podstawowy rekonesans dotyczący miejsca wizyty, przed wyjazdem. Możesz być odważna, ale nie musisz zgłębiać miejsc, o których nic nie wiesz. Ważne jest, aby pozbyć się swoich obaw. Większość z nich jest po prostu manifestowana w naszych głowach. Musisz tylko zrobić krok naprzód, a potem już nie ma odwrotu– mówi Shubra.

Znamy się już 12 lat i często podrózujemy wspólnie. Podróże uwalniają od przesądów i łamią wiele mitów. Im więcej podróżujesz, tym bardziej poznajesz różnorodnych ludzi, ich jedzenie i kulturę. Podróżowanie jest terapeutyczne na poziomie osobistym i jednocześnie zwiększa moje zaufanie do motocykla. Daje mi poczucie wyzwolenia, podejmowania decyzji i tworzy nową percepcję. To zawsze świetna lekcja życia podczas podróży. Nie musisz czekać, aż ktoś Ci będzie towarzyszyć lub dla kogokolwiek jechać. Po prostu potrzebujesz właściwego myślenia, aby wyruszyć w podróż. Każde miejsce jest bezpiecznym miejscem, wystarczy tylko wyjść poza strefę komfortu, aby dowiedzieć się, co leży poza nią – dodaje Amrutha.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze