Dwie kobiety w warszawskim półfinale Kia Lotos Race! Wypowiedzi i filmy

Monika Mazur i Joanna Wojtyńska wezmą udział w ostatnim półfinale Kia Lotos Race. Rywalizacja odbędzie się już jutro na podwarszawskim torze kartingowym. Zapraszamy do obejrzenia objazdu toru z Klaudią Podkalicką oraz lektury przedwyścigowych emocji dziewczyn.

 

Monika Mazur podczas zawodów kartingowych.
fot. Frendl

W sumie do półfinałów Kia Lotos Race doszły cztery kobiety, z których zarówno Amelia Ryppa, jak i Katarzyna Małkowska nie osiągnęły wystarczających czasów, aby stanąć na podium w lokalnych rozgrywkach. Przed nami kolejne starcie, ostatnia rywalizacja, tym razem z udziałem dwóch pań.

Monika Mazur z Tarnowa znana jest czytelniczkom Motocainy jako jedyna kobieta – finalistka konkursu Red Bull As w Karcie (pisałyśmy o niej tutaj). To młoda, utalentowana zawodniczka, która osiąga świetne rezultaty na różnych torach i gokartach. Jednak tym razem ma pewne obawy:

– Nigdy nie jeździłam na tym torze i w ogóle na torach odkrytych. Chcę spróbować swoich sił jeszcze dzisiaj, a jutro na pewno dam z siebie wszystko, żeby przejść do finału. Miałam w Tarnowie drugi czas na torze, ale tam nie było to w ogóle problemem. Teraz jadę zupełnie w ciemno. Zresztą dla mnie czasówka nie jest najlepszym sprawdzianem, zdecydowanie lepiej prezentuję swoje umiejętności podczas wyścigu. Dlaczego cieszę się, że to właśnie wyścig rozstrzygnie zwycięzców. A zresztą, nawet jeśli nie przejdę, to ściganie jest całym moim życiem i na pewno nie odpuszczę ani kartingu, ani wyścigów. Po prostu to uwielbiam! 

24-letnia Joanna Wojtyńska z kolei uzyskała w warszawskich eliminacjach Kia Lotos Race drugi czas na torze, wyprzedzając mnóstwo naprawdę zdolnych młodych kierowców. Zobacz jak wówczas wypowiadała się o tych zmaganiach.

Przed jutrzejszym wyścigiem Joanna nie chce się jednak stresować:
– Podchodzę do tego na luzie, po co się stresować. To ma być przyjemność ścigania. Dziś już byłam przejechać się po Kart Arenie, ale znam ten tor tylko wewnątrz, nie wyjeżdżałam jeszcze poza obiekt. Zobaczymy jak będzie, choć swoje szanse oceniam średnio. Znam swoje możliwości, wiem z kim jadę, na pewno bedzie ciężko wygrać. Zresztą, nie nastawiam się na wgraną, żeby potem się nie rozczarować. Dziś na 99% wystartuję w kartingowym Pucharze Królewskim – to będzie taka mała rozgrzewka przed jutrem.

Mamy nadzieję, że obie zawodniczki uzyskają świetne rezultaty – będziemy im kibicować w Szymanowie na torze kartingowym Kart Arena. To tam poznamy ostatnią trójkę uczestników, którzy pod okiem Tomasza Kuchara będą zmagać się w Rallylandzie o nagrodę główną, czyli przygotowaną do startów w sezonie 2012 wyścigową Kia Picanto oraz budżet niezbędny do startów w przyszłorocznym markowym pucharze Kia Lotos Cup. Oto szczegóły dojazdu: http://kartarena.pl/pl/podstrony/kontakt/

Na tor można się również dostać komunikacją miejską:
Warszawa Centrum -> Warszawa Wilanowska (przystanek Metro Wilanowska) -> podmiejski autobus kierunek Góra Kalwaria -> przystanek: Solec -> ok. 1,5 km pieszo

Harmonogram czasowy KLR – Warszawa 

09:30               rejestracja zawodników, wydanie kombinezonów

10:30               odprawa zawodników (przedstawienie przebiegu i regulaminu zawodów,         
                        prezentacja flag, informacje organizacyjne i porządkowe, losowanie nr startowych)

11:30               trening

12:30               sesja kwalifikacyjna ( każda grupa 5 min)

14:15               I wyścig kwalifikacyjny

14:30               II wyścig kwalifikacyjny

14:45               III wyścig kwalifikacyjny

15:00               IV wyścig kwalifikacyjny

15:30               Wyścig finałowy

16:00               Ogłoszenie wyników i podium

16:30               wyścigi dla VIP

17:30               koniec imprezy

Szczegóły na http://kialotosrace.pl/

Jak Klaudia Podkalicka – kierowca wyścigowy – zachęcała kobiety na początku projektu do udziału w Kia Lotos Race 2011?

Na tym filmie Klaudia opowiada o torze w podwarszawskim Szymanowie – czy jest trudny?

Objazd toru Kart Arena z Klaudią

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze