Dwie kobiety w warszawskim półfinale Kia Lotos Race! Wypowiedzi i filmy

Monika Mazur i Joanna Wojtyńska wezmą udział w ostatnim półfinale Kia Lotos Race. Rywalizacja odbędzie się już jutro na podwarszawskim torze kartingowym. Zapraszamy do obejrzenia objazdu toru z Klaudią Podkalicką oraz lektury przedwyścigowych emocji dziewczyn.

 

Monika Mazur podczas zawodów kartingowych.
fot. Frendl

W sumie do półfinałów Kia Lotos Race doszły cztery kobiety, z których zarówno Amelia Ryppa, jak i Katarzyna Małkowska nie osiągnęły wystarczających czasów, aby stanąć na podium w lokalnych rozgrywkach. Przed nami kolejne starcie, ostatnia rywalizacja, tym razem z udziałem dwóch pań.

Monika Mazur z Tarnowa znana jest czytelniczkom Motocainy jako jedyna kobieta – finalistka konkursu Red Bull As w Karcie (pisałyśmy o niej tutaj). To młoda, utalentowana zawodniczka, która osiąga świetne rezultaty na różnych torach i gokartach. Jednak tym razem ma pewne obawy:

– Nigdy nie jeździłam na tym torze i w ogóle na torach odkrytych. Chcę spróbować swoich sił jeszcze dzisiaj, a jutro na pewno dam z siebie wszystko, żeby przejść do finału. Miałam w Tarnowie drugi czas na torze, ale tam nie było to w ogóle problemem. Teraz jadę zupełnie w ciemno. Zresztą dla mnie czasówka nie jest najlepszym sprawdzianem, zdecydowanie lepiej prezentuję swoje umiejętności podczas wyścigu. Dlaczego cieszę się, że to właśnie wyścig rozstrzygnie zwycięzców. A zresztą, nawet jeśli nie przejdę, to ściganie jest całym moim życiem i na pewno nie odpuszczę ani kartingu, ani wyścigów. Po prostu to uwielbiam! 

24-letnia Joanna Wojtyńska z kolei uzyskała w warszawskich eliminacjach Kia Lotos Race drugi czas na torze, wyprzedzając mnóstwo naprawdę zdolnych młodych kierowców. Zobacz jak wówczas wypowiadała się o tych zmaganiach.

Przed jutrzejszym wyścigiem Joanna nie chce się jednak stresować:
– Podchodzę do tego na luzie, po co się stresować. To ma być przyjemność ścigania. Dziś już byłam przejechać się po Kart Arenie, ale znam ten tor tylko wewnątrz, nie wyjeżdżałam jeszcze poza obiekt. Zobaczymy jak będzie, choć swoje szanse oceniam średnio. Znam swoje możliwości, wiem z kim jadę, na pewno bedzie ciężko wygrać. Zresztą, nie nastawiam się na wgraną, żeby potem się nie rozczarować. Dziś na 99% wystartuję w kartingowym Pucharze Królewskim – to będzie taka mała rozgrzewka przed jutrem.

Mamy nadzieję, że obie zawodniczki uzyskają świetne rezultaty – będziemy im kibicować w Szymanowie na torze kartingowym Kart Arena. To tam poznamy ostatnią trójkę uczestników, którzy pod okiem Tomasza Kuchara będą zmagać się w Rallylandzie o nagrodę główną, czyli przygotowaną do startów w sezonie 2012 wyścigową Kia Picanto oraz budżet niezbędny do startów w przyszłorocznym markowym pucharze Kia Lotos Cup. Oto szczegóły dojazdu: http://kartarena.pl/pl/podstrony/kontakt/

Na tor można się również dostać komunikacją miejską:
Warszawa Centrum -> Warszawa Wilanowska (przystanek Metro Wilanowska) -> podmiejski autobus kierunek Góra Kalwaria -> przystanek: Solec -> ok. 1,5 km pieszo

Harmonogram czasowy KLR – Warszawa 

09:30               rejestracja zawodników, wydanie kombinezonów

10:30               odprawa zawodników (przedstawienie przebiegu i regulaminu zawodów,         
                        prezentacja flag, informacje organizacyjne i porządkowe, losowanie nr startowych)

11:30               trening

12:30               sesja kwalifikacyjna ( każda grupa 5 min)

14:15               I wyścig kwalifikacyjny

14:30               II wyścig kwalifikacyjny

14:45               III wyścig kwalifikacyjny

15:00               IV wyścig kwalifikacyjny

15:30               Wyścig finałowy

16:00               Ogłoszenie wyników i podium

16:30               wyścigi dla VIP

17:30               koniec imprezy

Szczegóły na http://kialotosrace.pl/

Jak Klaudia Podkalicka – kierowca wyścigowy – zachęcała kobiety na początku projektu do udziału w Kia Lotos Race 2011?

Na tym filmie Klaudia opowiada o torze w podwarszawskim Szymanowie – czy jest trudny?

Objazd toru Kart Arena z Klaudią

Najnowsze

Vettel i Webber w Infiniti na Nurburgringu – film

W miniony weekend przed rozpoczęciem Grand Prix Niemiec, Infiniti - sponsor teamu Red Bull F1 zorganizował towarzyski pojedynek pomiędzy zawodnikami. Sebastien Vettel i Mark Webber mieli okazje zrelaksować się na torze ścigając się dwoma Infiniti.

Nordschleife
fot. google earth

Nordschleife – zwany też Zielonym Piekłem to północna pętla Nürburgringu, legendarny tor, na którym średnia prędkość najszybszych samochodów znacznie przekracza 200 km/h. Jego długość i charakterystyka różnią się od konwencjonalnego toru, czyniąc go wyjątkowym wyzwaniem, także od strony technicznej. Jest bardzo różnorodny. Są odcinki, na których można jechać szybko, a nawet bardzo szybko oraz etapy z wieloma zakrętami takimi, jak „Karusell” i „Pflanzgarten”, których pokonanie jest trudne zarówno dla pojazdu, jak i kierowcy. Wybierając to miejsce na towarzyski wyścig dwóch zawodników Red Bulla było świetnym posunięciem marketingowym japońskiego producenta, a zarazem doskonałą okazją na relaks i zabawę dla kierowców. Zobaczcie jak przebigała rywalizacja Vettel kontra Webber w Infinity.
 

 

Najnowsze

Brytyjska modelka właścicielką Bugatti Veyron

Znana brytyjska modelka i aktorka, Katie Jordan Price, stała się właśnie właścielką wartego milion funtów Bugatti Veyron. Aby przykuć uwagę mediów natychmiast ogłosiła, że przemaluje auto na różowy kolor!

Katie Jordan Price i jej nowe Bugatti Veyron, jeszcze przed tuningiem.
fot. Bugatti

Wśród celebrytów modę na różowe auta zapoczątkowała Paris Hilton, prezentując się w swoim Bentley’u. Teraz w jej ślady chce iść Katie Jordan Price.  Oczywiście, jak to w wielkim świecie bywa, taki zabieg rozpętał w brytyjskiej prasie dyskusje i skierował uwagę milionów czytelników na celebrytkę, która ostatnio straciła popularność.

Katie podała również do publicznej wiadomości, że  tuner, Afzal Kahn, podjął się metamorfozy jej Bugatti. Z niecierpliwością czekamy na efekty jego pracy mimo, że spodziewamy się auta, które będzie wyglądać spektakularnie… śmiesznie!

 

Najnowsze

Kolekcja – Valentino Rossi Ducati Art

Nie od dziś wiadomo, że jazdę Valentino Rossiego można porównać do sztuki, bo zawodnik ten potrafi jeździć w majestatyczny sposób. A co się stanie, gdy połączymy osobę Rossiego z dziełem sztuki? Powstanie kolekcja obrazów Patryka Kulety Ducati Art!

fot. Ducati

Ducati ponownie połączyło siły z Cultwork, czego efektem jest nowa, ekscytująca kolekcja dzieł sztuki dedykowana dziewięciokrotnemu mistrzowi świata Valentino Rossiemu. Zbiór przygotował Patryk Kuleta polski artysta, który miał okazję wcześniej stworzyć obrazy z cyklu „Honour & Glory” na cześć innego zawodnika Ducati Troya Baylissa.

Kuleta stworzył pięć różnych dzieł ich tytuły to: „The Fight” (tłum. „Walka”), „46 Reasons” (tłum. „46 Powodów”), „First Ride” (tłum. „Pierwsza jazda”), Front Runner (tłum. „Lider”), „Perpetually Stronger” (tłum. „Wiecznie mocny”).

Artysta tak opisuje swoje dzieła dla Ducati: „Światło, energia, prędkość i ułamki sekund, podczas których wszystko może się wydarzyć. Zamiłowanie do detalu. Impresjonistyczne szaleństwo wszystkich mechanicznych części wewnątrz ryczącej maszyny na torze wyścigowym.”

Cieszy nas współpraca rodaka z legendą motoryzacji marką Ducati. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa.

Najnowsze

Najlepsza żona na świecie?!?

Lorraine Whitby została okrzyknięta najlepszą żoną na świecie po tym jak swemu mężowi sprawiła nie lada niespodziankę.

fot. Ducati Coventry

Wydawałoby się, że tytuł „najlepszej żony na świecie” jest nie do zdobycia, a jednak jak potwierdza David Whitby to on ma najwspanialszą małżonkę.

Lorraine z Colchester z Wielkiej Brytanii postanowiła zmienić motocykl z Ducati 1098S Tricolore na model 1198SP. Kiedy weszła do salonu motocyklowego zdecydowała się zakupić drugi identyczny jednoślad dla swojego męża. David jeździł BMW R1200GS i nawet nie myślał o zmianie motocykla.

W pewną sobotę postanowił towarzyszyć żonie przy odbiorze motocykla i nawet nie spodziewał się, jaka niespodzianka będzie na niego czekać tego dnia. Jak relacjonuje David Reilly z Ducati Coventry: „Przyszli do mojego sklepu w sobotę, aby zobaczyć Lorraine motocykl, który wiedział, że kupiła. Ale nie miał pojęcia, że zakupiła dla niego drugi taki sam. Gdy się dowiedział, zaniemówił!”

Para niedługo wybiera się na dni Ducati, aby przetestować swoje motocykle na torze.

Najnowsze