Dwie kobiety na Kaszubach

Druga runda mistrzostw Polski rozpocznie się za tydzień na Długim Targu w Gdańsku. Rajd Lotos Baltic Cup rozegrany zostanie w pierwszy weekend czerwca na trasach w okolicach Kartuz. Do walki stanie ponad 40 załóg. Żadna z pań nie zdecydowała się na start jako kierowca, jednak dwie kobiety będą wspomagać swoich "drajwerów" z prawego. Magda Lukas poprowadzi Tomka Czopika, a wracająca do rajdów Anna Wódkiewicz będzie pilotką Ariela Piotrowskiego.

W tak pięknych okolicznościach przyrody… pędzące rajdówki
Fot. Piotr Nurczyński

Rajd ruszy w piątek 5 maja prologiem na żużlowym stadionie w Gdańsku. W sobotę i niedzielę zawodnicy pokonają dwanaście oesów, a na metę w Gdańsku pierwsza załoga wjedzie wczesnym popołudniem.

Zmiany wśród zawodników są kosmetyczne – Kajetan Kajetanowicz zmienił swojego pilota i podczas Rajdu Lotos prowadzić go będzie doświadczony Jarosław Baran. Zwycięzca Rajdu Elmot walczyć będzie z pięcioma autami Super 2000, a także z całą plejadą Lancerów.

Do walki na szutrowych odcinkach staną Zbigniew Staniszewski i Łukasz Sztuka, którzy zapowiedzieli udział w szutrowych eliminacjach RSMP.

W klasie Open, która umożliwia starty samochodem przygotowanym według nieco mniej rygorystycznych wymagań, spotka się pięciu zawodników. Także walka w A-7 i Pucharze Citroena może przynieść sporo emocji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze