Ducati uzupełnia gamę kolorów Multistrada 950 S na rok modelowy 2021

Ducati uzupełnia gamę kolorów Multistrada 950 S na rok modelowy 2021, wprowadzając nową barwę „GP White”, która staje się dopełnieniem dla klasycznej czerwieni Ducati.

Kolorystyka „GP White” czerpie inspirację z grafiki Ducati MotoGP i opiera się na kolorystyce, która łączy kolor biały i szary, utrzymując detale, takie jak rama i aluminiowe felgi, w charakterystycznej dla Ducati czerwieni.

Nowa kolorystyka została zaprojektowana przez producenta motocykli Borgo Panigale w celu dodania Multistradzie 950 S sportowego charakteru.

Ducati uzupełnia gamę kolorów Multistrada 950 S na rok modelowy 2021

Motocykl ma niską wagę, 19-calowe koło przednie i zmniejszoną wysokość siedziska (840 mm), dzięki czemu jest zwinny i łatwo się prowadzi.

Ducati uzupełnia gamę kolorów Multistrada 950 S na rok modelowy 2021

Multistrada 950 w wersji S wyposażona jest w najbardziej innowacyjną technologię, która zwiększa bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy: elektroniczne zawieszenie z systemem Ducati Skyhook Suspension (DSS) Evo, system Ducati Quick Shift góra/dół (DQS), pełne oświetlenie LED z systemem Ducati Cornering Light (DCL – doświetlanie drogi w zakrętach), 5-calowy kolorowy wyświetlacz TFT, system bezdotykowy Hands Free, tempomat i podświetlane elementy sterujące kierownicy, a także funkcję pokonywania zakrętów Bosch ABS, która zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Ducati uzupełnia gamę kolorów Multistrada 950 S na rok modelowy 2021

Najnowsze

Pierwsze postpandemiczne szkolenie Moto Femme Poland z technik jazdy samochodami już za nami!

Tuż po poluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią, MFP Marketing Services w ramach działań Klubu Moto Femme Poland zorganizowała kolejne spotkanie jej członkiń. Tym razem #MFP zaprosiła Panie na tor wyścigowy i zorganizowało tam szkolenie doskonalenia techniki jazdy samochodem.

Organizatorka spotkania i jednocześnie jedna z założycielek #MFP, Marta Pakieła zaplanowała intensywny dzień treningowy na torze, który wszyscy wspominają z wielkimi emocjami.

Motoryzacja wydaje się być typowo męskim tematem, jednak my wszystkie jeździmy samochodami, wszystkie chcemy czuć się bezpiecznie, więc to oczywiste, że powinnyśmy zacząć od budowania bezpieczeństwa od siebie.  Tym razem wybrałyśmy Akademię Kierowcy w Dolsku, której przewodzi Natalia Kaczmarek, prezes i założycielka ośrodka. – powiedziała Marta Pakieła, założycielka #MFP.

Pierwsze postpandemiczne szkolenie Moto Femme Poland z technik jazdy samochodami już za nami!

W organizowaniu tych spotkań na uwagę zasługuje bezpieczeństwo, które jest priorytetem podczas szkoleń #MFP. Każda z uczestniczek na pewność, że dobór manewrów jest tak skonstruowany, że zużycie własnego samochodu podczas jazdy jest wręcz niezauważalne. To jedna z nielicznych szkół jazdy dla kobiet, która pozwala zbudować nie tylko umiejętności za kierownicą, ale także piękne relacje w grupie poza codziennymi obowiązkami.

Szkolenie Moto Femme Poland to inicjatywa, zdecydowanie godna wspierania. Nie jest tajemnicą, że my kobiety intensywnie działając w naszych biznesach, dbając o dom, dzieci często nie mamy czasu na realizowanie naszych pasji czy wewnętrzny rozwój. Tu w Akademii Kierowcy nie tylko wszechstronnie rozwijamy nasze umiejętności za kierownicą. Tu również pokazujemy, że samochód nie musi budzić strachu, wręcz przeciwnie.  Szkolenia #MFP sprawiają, że nasz samochód staje się naszym sprzymierzeńcem nawet w tych najtrudniejszych sytuacjach i warunkach drogowych, zaś poślizg można bez problemu kontrolować. – powiedziała Natalia Kaczmarek, Prezes Akademii Kierowcy.

Pierwsze postpandemiczne szkolenie Moto Femme Poland z technik jazdy samochodami już za nami!

#MFP to organizacja, która skupia fantastyczne i ciekawe osoby płci pięknej, zatem również Instruktorem #MFP jest kobieta. Filigranowa i drobniutka Monika Ryndak to sędzia, zawodnik rajdowy i jednocześnie jedna z nielicznych w Polsce kobiet – certyfikowanych instruktorek techniki jazdy z kilkuletnim już doświadczeniem.

Program treningów #MFP skoncentrowany jest na doskonaleniu techniki jazdy, a więc na treningu na specjalnie przygotowanych modułach, które w absolutnie bezpiecznych warunkach symulują sytuacje niebezpieczne jakie mogą się przytrafić każdej z nas na drodze. Mamy tu więc ćwiczenia, podczas których hamujemy awaryjne, trenujemy manewry nagłego ominięcia przeszkody, czy też sprawdzamy zachowanie samochodu przy zbyt szybkim pokonywaniu zakrętu. Oczywiście nie brakuje ćwiczeń na płytach poślizgowych, symulujących warunki zimowe również latem, gdzie próbujemy okiełznać poślizg. Bardziej doświadczonym dziewczynom mocno podnoszę poprzeczkę. Od nich wymagam nie tylko zrozumienia podstaw fizyki samochodu, nie tylko opanowania poślizgu, ale również zastosowania różnych technik wprowadzenia samochodu w poślizg, panowania nad nim i co najtrudniejsze gładkiego uspokojenia samochodu. – powiedziała Monika Ryndak, sędzia rajdowy.

Pierwsze postpandemiczne szkolenie Moto Femme Poland z technik jazdy samochodami już za nami!

Doświadczenie i współpraca z kobietami pokazują, że wiele z nich to fighterki, dlatego na treningach zawsze pojawia się element rywalizacji. Tym razem również organizatorzy przygotowali szybką próbę sportową, dzięki której wyłonili najszybszą Moto Famme Bitch. Zachęcamy więc panie do udziału w tych szkolenia swoimi samochodami. Jeśli jednak uczestnicy nie mają takiej możliwości, oczywiście organizatorzy służą flotą #MFP.

Pierwsze postpandemiczne szkolenie Moto Femme Poland z technik jazdy samochodami już za nami!

#MFP to kobiety, kolorowe, różnorodne, ciekawe świata pasjonatki… Nasze spotkania to właśnie dzielenie się naszymi pasjami, emocjami, doświadczeniami, dlatego są one takie same jak my: różnorodne. Zachęcam do udziału w spotkaniach #MFP i zapraszamy już w lipcu na kolejne szkolenie samochodowe oraz motocyklowe na Torze wyścigowym w Toruniu. Pozostało tylko kilka wolnych miejsc. Tu będzie dużo dobrej energii i pozytywnych emocji, zapraszamy. – powiedziała Marta Pakieła, jedna z założycielek #MFP

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Czy to koniec DTM?

Szef DTM Gerhard Berger obawia się, że seria może zniknąć po zakończeniu sezonu 2020.

DTM ma poważne problemy już od ponad dwóch lat. W 2018 roku udział w serii zakończył  Mercedes, a rok później po jednym sezonie wycofała się ekipa Astona Martina.

W kwietniu 2020  roku legendarna seria Deutsche Tourenwagen Masters otrzymała kolejny potężny cios, od jednego z dwóch zaangażowanych w nią obecnie producentów – Audi ogłosiło, że koryguje swój program zaangażowania w sporty motorowe i po zakończeniu sezonu 2020, nie przedłużą swego zaangażowania w wyścigach DTM.

Przeczytaj też: Audi rezygnuje z zaangażowania w DTM                       

Tym samym jedynym zespołem w DTM w sezonie 2021 pozostałoby BMW.

Szef DTM Gerhard Berger obawia się, że seria może zniknąć po zakończeniu sezonu 2020. Jego zdaniem organizator wyścigów, ITR, musi dokładnie przemyśleć sposób obsługi serii. Kluczowa w tej sprawie będzie decyzja BMW:

Nadszedł czas, aby zastanowić się nad tym jak rozgrywać DTM. Jak wszyscy wiemy, musimy radzić sobie z decyzją Audi, ale i z kryzysem wywołanym koronawirusem. Póki co, ze wszystkim mamy pod górkę.

W BMW nie podjęto jeszcze żadnej decyzji. Jest to coraz bardziej opóźniane, a problem wymaga rozwiązania. W DTM jest wiele miejsc pracy i w najbliższej przyszłości trzeba będzie sobie jasno powiedzieć, co zamierzamy robić.

Ratunkiem dla serii może być przejście na platformę GT3 lub LMDh. Berger preferuje te pierwszą opcję:

Jeśli zdecydujemy się jako ITR na kontynuację, jasne jest, że powinniśmy przejść na GT3. To jedyna kategoria, w której mamy tylu producentów. Łącznie jest ich trzynastu. Zmiana na GT3 miałaby sens.

W sezonie 2020, być może ostatnim w historii DTM, zadebiutuje Robert Kubica. Polak będzie się ścigał za kierownicą prywatnego BMW M4 DTM w barwach zespołu ORLEN Team Art.

Przeczytaj też: Robert Kubica zdradza tajniki serii wyścigowej DTM. Czym się rożni od Formuły 1?

Najnowsze

Edyta Klim

„Pan Dedi” dostał dyplom od indonezyjskiej policji

„Pan Dedi” jest niepełnosprawny i od 20 lat, jako wolontariusz, kieruje ruchem ulicznym w okolicy swojego domu.

Ahmad Junaedi to 45-letni mężczyzna z Indonezji, który urodził się z porażeniem i deformacją kończyn. Od 20 lat jego misją jest dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego. Znany jest jako „Pan Dedi”, który kieruje ruchem na skrzyżowaniu, ułatwiając pojazdom bezpieczne włączanie się do ruchu. Na filmie możecie zobaczyć jego codzienne życie na ulicach Tangerang:

Ahmad jest wolontariuszem, a pracuje codziennie od 10 do 17. Do pracy jedździ specjalnie przystosowanym motocyklem. Żona Ahmada jest dumna z jego oddania sprawie i przyjętej odpowiedzialności, a wsparciem finansowym są dla nich darowizny, otrzymywane od niektórych kierowców. Niedawno „Pan Dedi” otrzymał dyplom z podziękowaniami za swoją pracę od  indonezyjskiej policji.

Najnowsze

Baltic Ducati Weekend już w sierpniu. Prawdziwe święto wszystkich Ducatisti!

Temperament, emocje, pasja – brzmi znajomo? To znaczy, że jesteś Ducatisti! A to właśnie dla właścicieli najpiękniejszych motocykli z rodziny Ducati stworzone jest wydarzenie Baltic Ducati Weekend. Znamy szczegóły!

Prawdziwe święto wszystkich Ducatisti zbliża się wielkimi krokami! Wspólnie z Ducati Klub Polska, zapraszamy na Baltic Ducati Weekend – spotkanie wszystkich fanów włoskiej marki na Pomorzu. Przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in. rejs statkiem, całodzienne doskonalenie techniki jazdy na torze w Pszczółkach, bezpłatną hamownię czy turystyczne wycieczki oraz wiele innych!

Baltic Ducati Weekend to wyjątkowa impreza motocyklowa organizowana przez Biuro Importera Ducati Polska oraz Ducati Klub Polska. Kulminacyjnym punktem spotkania będzie sobota 29 sierpnia z mega aktywnościami na Autodrom Pomorze. Bazą imprezy będzie Hotel Bartnik, a dodatkowym obiektem noclegowym będzie Hotel Gregor, oddalony o 200 m od głównej bazy imprezy. Zapraszamy wszystkich miłośników i użytkowników marki Ducati. Impreza jest również otwarta dla posiadaczy motocykli innych marek.

Bez względu na motywację zapisz się już dziś na event Baltic Ducati Weekend, i nie pozwól, by ominęło Cię jedno z najlepszych motocyklowych wydarzeń w roku. Więcej informacji o evencie na stronie: http://balticducatiweek.pl/ 

 

Najnowsze