Ducati uczciło ofiary 9/11

Podczas wyścigu, który odbył się w ten weekend na torze New Jersey Motorsports Park, jedna z ekip przygotowała specjalne oklejenie dla swojego motocykla.

Dzisiaj obchodzimy smutną, piętnastą rocznicę tragedii związanej z jedenastym września. Podczas serii wyścigowej MotoAmerica na torze w New Jersey jedna z maszyn została oklejona w taki sposób, żeby upamiętnić ofiary i bohaterów z tamtego niezwykle smutnego dnia. 

Corey Alexander, który startuje w ramach ekipy #RideHVMC Freeman Racing Ducati na motocyklu Panigale R „Engine No. 23”. Jednoślad pomalowano w barwach nawiązujących do oddziału straży pożarnej z Nowego Jorku. Charakterystyczny żółto-biały motyw z godłem pojawił się nie tylko na motocyklu, ale również na sportowym kombinezonie kierowcy.

Zespół wyścigowy sprzedaje również koszulki nawiązujące do tego wydarzenia. Dochody ze sprzedaży zamierza przeznaczyć na fundację 9/11 Memorial Foundation.

Najnowsze

Valerie Thompson najszybszą motocyklistką!

Próba bicia rekordu odbyła się na początku września na wyschniętym jeziorze Bonneville. Valerie Thompson przekroczyła rekordową barierę 483 km/h.

Do tej pory Valerie Thompson była kierowcą wyścigowym startującym w serii NHRA Pro Stock. Teraz do swoich osiągnięć może doliczyć tytuł najszybszej motocyklistki na świecie. Pierwszego września podczas imprezy Bonneville Motorcycle Speed Trials odbyła się próba bicia rekordu. 

Valerie zasiadła za kierownicą maszyny o nazwie „7” Streamliner zaprojektowanej przez Danis Manninga. Podczas trzech przejazdów średnia prędkość, jaką udało się osiągnąć to 489 km/h. Co więcej, podczas jednej z prób bolid rozpędził się do 503,7 km/h poprawiając tym samym rekord imprezy.

„Marzyłam o tym odkąd rozpoczęłam moją przygodę z wyścigami. Nie byłoby to możliwe bez Dennisa Maninnga i właścicieli teamu, Johna Lansa i Joe Harralsona. Nawet nie wiem jak podziękować wszystkim członkom ekipy za ciężką pracę podczas przygotowań i samej próby” – odpowiedziała z wielkim entuzjazmem nowa rekordzistka.

Nie jest to pierwszy rekord należący do Valerie. Wcześniej zdobyła jeszcze siedem innych rekordów i jest też członkiem prestiżowych klubów skupiających kierowców, którzy przekroczyli prędkość 200 mph (ok. 322 km/h). Impreza Bonneville Motorcycle Speed Trials to jedna z najważniejszych imprez w Ameryce Północnej skupiająca miłośników bicia rekordów.

 

Najnowsze

„Kapitan Powolniak” dostaje mandat za prędkość

James May, była gwiazda Top Gear, znany jest ze swego powściągliwego stosunku do pedału gazu w samochodzie. Kilka tygodni temu dostał mandat za prędkość po kilkuset przejechanych metrach.

Brytyjski dziennikarz znany jest z umiłowania do jednośladów. Pod koniec sierpnia odebrał z londyńskiego salonu nowy motocykl – Honda CBR600RR. Szybki jednoślad tak bardzo zachęcił go do mocniejszego przekręcenia manetki, że po kilkuset przejechanych metrach został zatrzymany przez policję. Powodem była nadmierna prędkość.

Kilka dni temu wrzucił na swój profil na Twitterze wycinek mapy, na którym zaznaczył trasę przejazdu, a całość skomentował słowami: „Aktualizacja zarzutów w sprawie przekroczenia prędkości. Jest mi wstyd. To był porządny policjant, nie będę robił problemów”.

Podczas rozmowy z mediami James May tłumaczył, że dobrze zna odcinek drogi na którym się poruszał. Dodał też, że wcześniej było tam ograniczenie prędkości do 40 mil na godzinę. Tymczasem aktualny znak wskazywał 30 mil na godzinę. May nie przyznał się do prędkości, z jaką się przemieszczał na motocyklu.

Wszystko wskazuje na to, że jechał dość szybko. Tym bardziej, że Honda CBR600RR to dość szybka maszyna. Wyposażona w czterocylindrowy silnik o pojemności 600 cm3 rozwija moc 120 KM. Według brytyjskich przepisów może wylądować na kursie uświadamiającym konsekwencje przekracza prędkości.

 

 

Najnowsze

Goodc

Przegląd damskich kasków motocyklowych

Trendy w damskich kaskach motocyklowych od lat są niezmienne. Króluje kolor różowy oraz motywy kwiatowe.

Shoei Seduction RF-1200 TC-7 
Cena 531 dolarów


 
Bell Vortex Monarch
Cena ok 180 dolarów

 

 

Scorpion EXO-R410 
Cena ok. 150 dolarów

Gmax GM69 Crusader 2 Full 
Cena ok. 94 dolary

Icon Women’s Airmada Sweet Dreams 
Cena ok 280 dolarów

AGV K3

Icon Mainframe Bombshell Gogo 
Cena ok. 225 dolarów

 

Scorpion EXO-500 
Cena ok. 190 dolarów

HJC Women’s IS-2 (także w kolorze różowym)
Cena ok. 110 dolarów

 

HJC FG-17 Flutura 
Cena ok. 200 dolarów

Icon Airmada
Cena ok. 250 dolarów

AFX FX-90 PASSION 
Cena ok. 90 doalrów

KASK CABERG RIVIERA V2
Cena ok. 420 zł

MASEI CHROME 311 
Cena ok. 219 dlarów

NOLAN N64 STYLET 54  
Cena ok. 620  zł

NAXA F17a 
Cena ok. 220 zł

LS2 STARDUST 
Cena ok. 220 zł

 

Shark S600 SEASON    
Cena ok. 700 zł

LS2 Wave Quadrofoflio
Cena ok. 200 zł

 

LS2 FF352 FLUTTER 
Cena ok. 250 zł

Najnowsze

Goodc

Kokarda na kask motocyklowy (video)

Motocyklistka Lucky Yogi ręcznie wykonuje wielkie kokardy do przyozdobienia damskich kasków. Do wyboru jest wiele wzorów i kolorów.

Lucky Yogi to wesoła motcyklistka, która wpadła na pomysł, jak podkreślić swoją kobiecość na motocyklu. Postanowiła ręcznie wykonać kokardę z kolorowego i mieniącego się tworzywa, a pomysł tak się spodobał, że otworzyła możliwość internetowego zamawiania ozdoby.

Jej kokardy mają wielkość ok. 15 na 4 centymetry i są wykonane z wysokiej jakości materiału. Mocowane są na silne rzepy, które pozwalają na wymianę kokardy, a same nie niszczą powierzchni kasku. Ozdoba była testowana przy prędkościach 200 km/h i wyższej oraz w różnych warunkach atmosferycznych. Proces powstania takiej kokardy trwa 2-3 tygodnie, wymaga wiele czasu i poświęcenia. Lucky Yogi proponuje kilka wzorów, ale jest też otwarta na pomysły klientek z całego świata.

Strona sklepu: https://www.etsy.com/shop/LuckyYogi

Najnowsze