Ducati SuperSport – pierwsze zdjęcia i film

Jeszcze niecały tydzień do premiery nowego Ducati SuperSport. Włoski producent zaprezentował w sieci pierwsze zdjęcia i teaser wideo nowego, sportowego motocykla.

W gamie modelowej Ducati brakowało do tej pory sportowego turystyka. Włoski producent uzupełnia lukę nowymi modelami SuperSport i SuperSport S (na zdjęciu), które zadebiutują już za kilka dni podczas targów motocyklowych Intermot. Nowy jednoślad z Bolonii będzie konkurentem BMW R1200RS, który był do tej pory jedynym graczem w tym segmencie. 

Motocykl będzie krzyżówką kilku dobrze znanych modeli. Jego nadwozie ma nawiązywać do modelu Monster, silnik zostanie przeszczepiony z Hiperstrady, natomiast stylistyka będzie nawiązywać do Panigale. Motor Testrastretta 11 o pojemności 937 cm³ rozwija 113 KM maksymalnej mocy. Zakładając, że masa motocykla utrzyma się na poziomie 184 kg, to czeka nas sporo radości z jazdy.

Nowa maszyna jest wyposażona standardowo w ABS i kontrolę trakcji, trzy mapy silnika. Na liście opcji znajdziemy m. in. quickshifter i downshifter. Do dyspozycji kierowcy oddano regulowaną owiewkę. Zbiornik paliwa w tym modelu ma pojemność 16 litrów.

Największą niewiadomą pozostaje cena. Jeżeli włoski producent dobrze ją wypozycjonuje, to szykuje się atrakcyjna alternatywa dla bawarskiego motocykla.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze