Ducati Smart Jacket, czyli kamizelka wyposażona w poduszkę powietrzną dla bezpieczeństwa każdego motocyklisty

18 lutego 2021
7
Kamizelka jest elegancka, bezpieczna, wszechstronna i można ją nosić na lub pod każdą kurtką motocyklową.

Ducati nieustannie dba o bezpieczeństwo motocyklistów. Oprócz rozwoju systemów bezpieczeństwa czynnego w swoich motocyklach i promowania bezpiecznej jazdy, firma z Bolonii przywiązuje także dużą wagę do oferowanej przez siebie odzieży. 

We współpracy z Dainese powstało Ducati Smart Jacket: innowacyjna i rewolucyjna kamizelka, wykorzystująca dobrze znaną technologię poduszek powietrznych D-air Dainese w wersji z grafiką wykonaną specjalnie dla Ducati.

Ducati Smart Jacket gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa ponieważ, powstała dzięki badaniom i technologii zastosowanej w kombinezonach wyścigowych motocyklistów MotoGP. Rezultatem jest wszechstronna kamizelka, odpowiednia dla każdego motocyklisty i do każdego rodzaju użytku drogowego, dostępna zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej, którą można nosić na lub pod każdą kurtką motocyklową.

Przeczytaj też: Ducati prezentuje kolekcję ubrań i akcesoriów na sezon 2021

Działanie kamizelki jest regulowane przez elektroniczną jednostkę sterującą, która analizuje dane 1000 razy na sekundę. Wykrywa ona autonomicznie niebezpieczne sytuacje, takie jak poślizg, zderzenie z tyłu, zderzenie z innym obiektem lub zderzenie z zatrzymanym pojazdem i aktywuje system ochrony kierowcy.

Dzięki konstrukcji kamizelki z wewnętrznymi mikrowłóknami opatentowanej przez Dainese, poduszka powietrzna napełnia się w jednolity i kontrolowany sposób na całej swojej powierzchni, tworząc tarczę, która otula ciało i gwarantuje ochronę deklarowanych obszarów ochronnych.

Ducati Smart Jacket to lekka i praktyczna odzież, którą po zejściu z motocykla można łatwo złożyć i schować w bocznej torbie lub plecaku. Posiada 26-godzinną żywotność baterii, a po rozładowaniu można ją wygodnie ładować za pośrednictwem dowolnego gniazda USB.

Ducati Smart Jacket wraz z całą kolekcją Ducati Apparel 2021 można kupić u dealerów Ducati na całym świecie. Przed użyciem urządzenia należy je zarejestrować i aktywować system. Procedurę można przeprowadzić u sprzedawcy, u którego zakupiono odzież, lub przez Internet pod następującym adresem: www.ducati.com/ww/en/smartjacket.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!