Ducati Riding Experience z Troyem Bayliss!

Ducati Riding Experience poinformowało właśnie o planach na sezon 2011. Jak co roku, kursy odbędą się na profesjonalnych torach pod okiem czujnych instruktorów, zazwyczaj mistrzów świata w wyścigach motocyklowych. Tym razem gwiazdą wśród instruktorów będzie Troy Bayliss.

fot. Ducati

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z motocyklem, czy jesteś wprawionym kierowcą, jeśli tylko chcesz poprawić swoje umiejętności jazdy na torze, warto zwrócić uwagę na kursy Ducati Riding Experience. W tym roku Ducati nawiązało współpracę z Troy’em Bayliss, trzykrotnym mistrzem Świata w wyścigach motocyklowych w klasie Superbike. Oprócz niego instruktorami będą również: Marco Lucchinelli i Dario Marchetti.

Pierwszy kurs odbędzie się już pod koniec kwietnia. Jak zwykle na uczestników czeka sporo atrakcji, m.in. takie motocykle, jak: Monster 796, 848EVO i 1198SP. Szkolenia będą odbywać sie w grupach, w zależności od stopnia zaawansowania kierowców, od tych zupełnie początkujących, aż do reprezentujących najwyższy poziom, tzw. „master”. Uczestnicy będą mieli okazję jeździć po najlepszych włoskich torach wyścigowych, takich jak Imola, Adria, Monza czy Mugello, pod okiem doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych kierowców, którzy będą dbali o to, by włos z głowy nikomu nie spadł.

fot. Ducati

Równocześnie z DRE odbywać się będą też kursy nauki jazdy z Troy Bayliss Academy. Jednak ta grupa kursantów będzie ograniczona jedynie do czterech zawodników dziennie. Każdy z członków otrzyma na cały dzień do dyspozycji Ducati 1198 SP i własnego instruktora.

Za udział w Ducati Riding Experience, w zależności od poziomu, trzeba będzie zapłacić od 350 do 2000 euro (w przypadku nauki jazdy z Troy Bayliss Academy). W cenie każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji motocykle, opony, instruktora, paliwo i posiłek. Na kurs można się zapisywać od 20 stycznia tego roku.

 

 

Harmonogram:

27-28 kwiecień – tor Adria

10-11-12 maj – tor Imola

17 czerwiec – tor Mugello

7-8 lipiec – tor Monza

14-15 sierpień – tor Mugello

Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Ducati Riding Experience. Być może na jeden, czy dwa dni kursu nie opłaca się jechać specjalnie tyle kilometrów, ale jeżeli ktoś planuje na przykład wakacje we Włoszech, warto zainteresować się bliżej szkoleniami Ducati, choćby tylko dla świetnej zabawy połączonej z nauką. Maszyny już czekają…

Zobacz jakie emocje przeżywała Sheela Nair, uczestnicząc w kursie kilka lat temu:

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze