Karolina Chojnacka

Ducati prezentuje nowe wersje XDiavel i Ducati Scrambler

XDiavel i Ducati Scrambler to bardzo odległe od siebie światy, które mają wspólną cechę: wyjątkową, charakterystyczną i nonkonformistyczną osobowość.

XDiavel to cruiser z genami Ducati; rezultat zanieczyszczenia między dwoma pozornie odległymi wszechświatami. Spokojne tempo przy niskiej prędkości typowe dla świata cruisera i adrenalina sportowej jazdy Ducati łączą się w tym eleganckim i zaawansowanym technologicznie motocyklu.

W 2021 roku Ducati odnowi gamę XDiavel, wprowadzając dwie nowe wersje: XDiavel Dark i XDiavel Black Star. Ponadto wszystkie modele XDiavel osiągają normę Euro 5, zyskując dodatkowe 8 KM i 0,2 kgm maksymalnej mocy i momentu obrotowego

XDiavel Dark uwydatnia piękno kształtów cruisera Ducati dzięki matowej czerni. W XDiavel Dark, czerń została rozszerzona na komponenty mechaniczne, płyty i wykończenia, wzmacniając jedną z zasad projektowania Ducati: „Reduce to the Max”.

Ducati XDiavel

Z drugiej strony, nowa wersja XDiavel Black Star pokazuje entuzjastom sportową stronę cruisera Ducati, z barwami i wyposażeniem inspirowanym światem samochodów sportowych. Dedykowana kolorystyka miesza matową szarość i czerń z nieuniknionymi akcentami czerwieni. Kolory są wyraźne i przecinają się, nawiązując do koncepcji X, która charakteryzuje tę rodzinę motocykli. W tym motocyklu żaden szczegół nie został przeoczony: czerwone osłony głowicy silnika przypominają w 100% duszę Ducati, podczas gdy siedzenie, wzbogacone zamszową tkaniną o wysokiej przyczepności, przypomina sportowy charakter marki.

Po zapoznaniu się już z Ducati Scrambler 1100 Dark PRO, podstawowym modelem z serii 1100, proponowanym w kolorze „Dark Stealth” z okrągłymi lusterkami i wykończeniami z naturalnego szczotkowanego aluminium, marka Ducati Scrambler przedstawia teraz kolejne innowacje na 2021 rok.

Gama 800 „Land of Joy” została rozszerzona wraz z pojawieniem się nowego modelu Ducati Scrambler Nightshift, wprowadzeniem nowej wersji Desert Sled w barwie „Sparking Blue”, jeszcze większą liczbą detali terenowych, oraz nową kolorystyką dla modelu Icon.

Ducati Scrambler Nightshift to motocykl  o odważnym charakterze, inspirowany metropolią. Ten model, o klasycznych liniach i ciemnych kolorach, które przywołują klimat nocy, charakteryzuje się prostą i wąską kierownicą z lusterkami café racera. Tablice rejestracyjne i brak tylnego błotnika w stylu pełnego otwarcia przepustnicy nadają motocyklowi bardziej agresywny wygląd i sprawiają, że jest on wizualnie kompaktowy. Motocykl jest również wyposażony w nowe płaskie siodełko z dwoma siedzeniami.

Ducati Scrambler

Przeczytaj też: Test Ducati Scrambler – pierwsze wrażenia z jazdy

Ducati Scrambler Desert Sled zmienia swój wygląd, przyjmując nową kolorystykę „Sparking Blue”, wzbogaconą czerwono-białymi detalami na zbiorniku paliwa i błotnikach oraz złotymi felgami, będącymi hołdem dla motocykli enduro z lat 80. Nowa antypoślizgowa wyściółka siedzenia, wraz ze skokiem widelca 200 mm i osłoną reflektora w standardzie, podkreślają jego prawdziwy terenowy charakter.

Wreszcie, niepowtarzalny Ducati Scrambler Icon w 2021 roku pojawi się w salonach w kolorze „Red Ducati”, który będzie pasował do klasycznego „62 Yellow” z czarną ramą i czarnym siedzeniem.

Wszystkie motocykle marki Ducati Scrambler spełniają normę EURO 5, regulującą emisję zanieczyszczeń, ponadto seria 800 „Land of Joy” dostępna jest w wersji z obniżonym zasilaniem zgodnej z licencjami A2.

Przeczytaj też: Kolekcja lifestyle’owa Ducati Scrambler

Komentarze:

Kamil - 29 sierpnia 2022

Niestety wiele osób jeździ ze słuchawkami tak że nic nie słyszą. Sam jeżdzę, ale z jedną słuchawką w lewym uchu. Słuchawki bezprzewodowe z Lamaxa co mam, model Dots2 pozwala na używanie tylko jednej słuchawki. Tak więc muzykę mam a drugim uchem nadal zachowuję czujność. Dla mnie to by było dobre rozwiązanie. Kiedyś były popularne słuchawki na jednego ucho dla kierowców, w czym to różni się? Jest tylko mniejsze.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze