Ducati Multistrada 1200 S Pikes Peak

Ducati wypuściło wyjątkowy motocykl z okazji, zbliżających się zawodów na górze Pikes Peak.

Pikes Peak Hill Climb to jedne z najciekawszych rajdów organizowanych na świecie, nazywanych często „Rajdem w Chmurach”. Zawodnicy z całego świata przyjeżdżają, aby zmierzyć się z górą. Długość trasy może was zaskoczyć, gdyż kierowcy mają do pokonania niecałe 20km, lecz należy zaznaczyć, że czeka na nich 156 zakrętów. Rajd zaczyna się na wysokości 1439m n.p.m., a kończy się na 2862m n.p.m. Zmiana ciśnienia, spowodowana różnicą poziomów, spowalnia refleks oraz osłabia siłę mięśni, a także obniża moc silników maszyn nawet o 30%

Na cześć sukcesu Grega Tracy z 2010 roku, powstało specjalne Ducati Multistrada 1200 S Pikes Peak, które możecie podziwiać w zamieszczonym filmie.

Charakteryzuje się ono specjalnym malowaniem w stylu Ducati Corse, sportowymi felgami w kolorze czerwonym oraz osłoną silnika w kolorze czarnym. Pikes Peak wyposażony jest w tłumik Termignoni wykonany z karbonu oraz niską owiewkę stworzoną z włókna węglowego. Zmodyfikowane zostały, także błotniki oraz siedzenie, które obszyto na czerwono. Czy w nowej odsłonie Multistrada poradzi sobie z wyzwaniem niesionym przez górę Pikes Peak w Kolorado, przekonamy się już pod koniec miesiąca.

Najnowsze

Piknik Rodzinny „Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze”

Chociaż statystyki wypadków na polskich drogach są optymistyczne daleko nam jeszcze do "wyników" z innych krajów, nie tylko europejskich. Dlatego też "Fundacja Jedź Bezpiecznie" postanowiła zorganizować Piknik Rodzinny pod hasłem "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze".

Organizatorem Pikniku jest Fundacja Na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Wszystkich Uczestników Ruchu Drogowego „Jedź Bezpiecznie”. Współgospodarzem Pikniku jest Zarząd Dzielnicy Warszawa Wola. Tytuł Promotora Bezpieczeństwa przyjął Poseł Michał Szczerba, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
fot. Fundacja „Jedź Bezpiecznie”

Podczas odbywającej się w Dniu Dziecka konferencji pod hasłem ” Dbamy o bezpieczeństwo dzieci”,  Fundacja ” Jedź Bezpiecznie” przedstawiła statystyki odnośnie sytuacji na polskich drogach w 2010 roku. Według danych, w minionym roku odnotowano 4239 wypadków z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat. W ich wyniku 4586 dzieci zostało rannych, a 112 zginęło. Ze statystyk wynika, że do wypadków z udziałem najmłodszych najczęściej dochodzi w okresie czerwiec-sierpień. Podczas tych 3 miesięcy zginęło 45 dzieci, tj. ponad 40 proc. wszystkich ofiar w wieku 0-14 lat.

Dane dowodzą, że najmłodsi to najmniej świadomi i chronieni uczestnicy ruchu drogowego, których bezpieczeństwo w największym stopniu zależy od działań dorosłych.

Realizując swoje cele statutowe Fundacja „Jedź Bezpiecznie” podjęła się organizacji Pikniku Rodzinnego „Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze”, której podstawowym zadaniem jest edukacja dorosłych w zakresie zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego – zarówno jako pasażerom, jak i rowerzystom oraz pieszym.

Piknik odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca na w Parku im. E. Szymańskiego na warszawskiej Woli. Program imprezy jest bardzo interesujący. Goście będą mieli okazje między innymi skorzystać z porady specjalistów w zakresie odpowiedniego doboru fotelików samochodowych dla dzieci oraz odbyć praktyczne ćwiczenia z montażu różnych typów fotelików samochodowych dla dzieci w różnych modelach samochodów.

 

Poza tym w programie:

– porady specjalistów dotyczące odpowiedniego wykorzystania fabrycznie montowanych elementów podnoszących bezpieczeństwo dzieci podczas podróży samochodem,
– największe i najnowocześniejsze w Polsce miasteczko ruchu drogowego,
– egzamin na kartę rowerową,
– pokazy obowiązkowego i zalecanego wyposażenia rowerów,
– porady ekspertów dotyczące pakowania bagażu na wyjazdy rodzinne oraz bezpiecznego przewożenia rowerów samochodem,
– ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy medycznej – zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym,
– symulatory dachowania i zderzenia,
– pojazdy elektryczne,
– wystawa pojazdów i sprzętu ratownictwa drogowego,
– wiele konkursów, zabaw i atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Wstęp na Piknik, który rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 19.00 jest bezpłatny, dlatego wszystkich goraco zachęcamy do udziału.

Patronat Honorowy nad Piknikiem objęli: Minister Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Prezydent M. St. Warszawy. Partnerami Pikniku są m.in. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Instytut Transportu Samochodowego, Polski Czerwony Krzyż i PKP Polskie Linie Kolejowe.

Najnowsze

ONZ walczy o bezpieczeństwo na drogach

"Dekada działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego 2011-2020" to program, jakim Organizacja Narodów Zjednoczonych chce przyczynić się do eliminowania głównych czynników ryzyka i tym samym zwiększenia bezpieczństwa na drogach.

Dr Etienne Krug, Dyrektor Departamentu zapobiegania przemocy i Urazom, Światowej Organizacji Zdrowia, Fundusz dla Bezpieczeństwa drogowego.
fot. krbrd

Konsekwencje wypadków drogowych mają szeroki zasięg społeczny i ekonomiczny. Dane są zastraszające. Według różnych szacunków liczba rannych w wypadkach drogowych  na całym świecie sięga od 20 do 50 milionów w skali roku.  Co oznacza, że co miesiąc znika z powierzchni jedno miasto wielkości Warszawy.

Celem ogłoszonego w 2010 roku programu „Decade of Action for Road Safety” jest ustabilizowanie, a co za tym idzie zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków na drogach w skali globalnej. Założeniem programu jest intensyfikacja i wsparcie działań prowadzonych na szczeblu krajowym, regionalnym i globalnym.

3 marca 2010 roku podczas odbywającej się debaty Zgromadzenia ONZ na temat światowego kryzysu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przyjęto rezolucję na temat poprawy światowego bezpieczeństwa drogowego, w którego gronie sponsorów znalazła się Polska. Nadrzędnym celem programu jest zrealizowanie działań, które zaskutkują rzeczywistym zmniejszeniem liczby zabitych i rannych w wypadkach drogowych. Dziesięcioletni plan opracowany został przez Światową Organizację Zdrowia i Komisje Regionalne ONZ.

 

Michelle Yeoh, Ambasador Akcji –  Make a road safe – Uczyńmy drogi bezpiecznymi.
fot. krbrd

Wezwane do dalszego podejmowania wysiłków na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego przez Zgromadzenie Ogólne Państwa Członkowskie mają za zadanie przede wszystkim wprowadzenie działań służących wyeliminowaniu głównych czynników ryzyka, takich jak: niestosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, nieużywanie kasków ochronnych, jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, braku dostosowania prędkości i jazda z niedozwoloną prędkością, czynniki rozpraszające uwagę kierowcy, np. pisanie i odbieranie SMS-ów czy rozmawianie przez telefon, a także brak odpowiedniej infrastruktury drogowej.

Poza działaniami polegającymi na  wzmocnieniu systemu zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego, jednym z podstawowych założeń programu jest prowadzenie edukacji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego kładąc szczególny nacisk na sytuację niechronionych użytkowników dróg (pieszych, rowerzystów, motocyklistów) oraz użytkowników publicznych środków transportu. Program ma też obejmować działania, które mają poprawić sytuację ofiar wypadków ( zapewnienie lepszej opieki powypadkowej, w tym także rehabilitacji osób niepełnosprawnych).

Z polskiej strony w realizację programu mocno zaangażowała się Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie: http://www.dekadabrd.pl/dekada.html

 

Najnowsze

Kolejna edycja Honda Gymkhana w Tychach

Jeszcze nie opadły emocje po niedawnej imprezie w Warszawie, na której zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności jazdy motocyklem, a już Honda przygotowuje kolejne wydarzenie, które będzie miało miejsce w Tychach, w ostatni weekend czerwca.

Więcej o zawodach Gymkhana dowiesz się tutaj.

Spotkania organizowane przez Hondę mają na celu przede wszystkim podniesienie umiejętności motocyklistów, naukę kontrolowania swojego motocykla. Jazdy odbywają się po torach składających się z ciasnych zakrętów, a wszystko w bezpiecznej atmosferze, na zamkniętym dla innych uczestników ruchu placu i pod okiem doświadczonych instruktorów.

fot. Honda

Wydarzenie to jest także okazją do spędzenia dwóch dni na intensywnym szkoleniu techniki, co z pewnością pomoże wszystkim biorącym udział w imprezie motocyklistom w sprawnym poruszaniu się po drogach. Ponadto, Honda Gymkhana dostarcza uczestnikom niezapomnianych wrażeń w trakcie kończącej imprezę w niedzielę jazdy konkursowej na czas. 

Poza treningami i zaciętą rywalizacją, organizator zapewnia mnóstwo atrakcji dla widzów. Pozwolą one  całej rodzinie spędzić weekendowe popołudnie w ciekawy sposób. Liczne konkursy z nagrodami i zabawy dodatkowo umilą czas spędzony na Honda Gymkhana.

Gdzie i kiedy?

25-26 czerwca, w centrum handlowym Tesco, przy ulicy Towarowej 2 w Tychach.

Najnowsze

Audi A5 wysadzany kryształami Swarovskiego

Jak wiadomo nie od dziś, Rosjanie - zwłaszcza Ci bogaci - lubią się wyróżniać na drodze. Jeśli jadą Mercedesem to koniecznie tuningowanym przez przykładowo Brabusa, jeśli BMW to np. w wersji AC Schnitzer. Tylko co zrobić jeśli i to staje się nudne na ulicach? A możeby tak okleić auto drogimi kryształami?

fot. kadr z youtube
fot. Shampar.ru

Na drogach w Rosji pojawiło się nietypowe Audi, w środku przypominające zwykły model A5, lecz z zewnątrz, no cóż… olśniewa!

Swarovski Audi A5, bo tak brzmi nazwa tego modelu, został wystylizowany jak żaden inny samochód. Auto zostało oklejone w 450 000 kryształków Swarovskiego, a realizacja tego przedsięwzięcia zajęła 1440 godzin! Użytkownik tego modelu A5 wydał na ten ekstrawagancki wygląd ok. 215 000 dolarów. Tak ekscentryczne auto z pewnością będzie przyciągać uwagę na drogach całego świata, w szczególności w blasku słońca, czy mieniąc się w świetle reflektorów w nocy. W Moskwie, podczas wystawy tuningowanych samochodów (Moscow Tuning Show) przebił zainteresowaniem wszystkie prezentowane pojazdy.

Najnowsze