Ducati Multistrada 1200 S Pikes Peak

Ducati wypuściło wyjątkowy motocykl z okazji, zbliżających się zawodów na górze Pikes Peak.

Pikes Peak Hill Climb to jedne z najciekawszych rajdów organizowanych na świecie, nazywanych często „Rajdem w Chmurach”. Zawodnicy z całego świata przyjeżdżają, aby zmierzyć się z górą. Długość trasy może was zaskoczyć, gdyż kierowcy mają do pokonania niecałe 20km, lecz należy zaznaczyć, że czeka na nich 156 zakrętów. Rajd zaczyna się na wysokości 1439m n.p.m., a kończy się na 2862m n.p.m. Zmiana ciśnienia, spowodowana różnicą poziomów, spowalnia refleks oraz osłabia siłę mięśni, a także obniża moc silników maszyn nawet o 30%

Na cześć sukcesu Grega Tracy z 2010 roku, powstało specjalne Ducati Multistrada 1200 S Pikes Peak, które możecie podziwiać w zamieszczonym filmie.

Charakteryzuje się ono specjalnym malowaniem w stylu Ducati Corse, sportowymi felgami w kolorze czerwonym oraz osłoną silnika w kolorze czarnym. Pikes Peak wyposażony jest w tłumik Termignoni wykonany z karbonu oraz niską owiewkę stworzoną z włókna węglowego. Zmodyfikowane zostały, także błotniki oraz siedzenie, które obszyto na czerwono. Czy w nowej odsłonie Multistrada poradzi sobie z wyzwaniem niesionym przez górę Pikes Peak w Kolorado, przekonamy się już pod koniec miesiąca.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze