Karolina Chojnacka

Ducati Hypermotard 950 SP – nowe, sportowe barwy i dynamiczny charakter

Nowa kolorystyka Ducati Hypermotard 950 SP w swoich graficznych liniach nawiązuje do świata wyścigów i sportów freestyle, podkreślając dynamiczny charakter motocykla.

Rodzina funbike’ów Ducati składa się z trzech modeli: Hypermotard 950, Hypermotard 950 RVE i Hypermotard 950 SP. Te trzy różne wersje pozwalają motocykliście dobrze bawić się na zakrętach, jak i łatwo poradzić sobie z jazdą w ruchu miejskim.

Ducati Hypermotard 950 SP
Ducati Hypermotard 950 SP, fot. materiały prasowe / Ducati

Konstrukcja Hypermotard 950 jest inspirowana wyglądem motardów i skupia się wokół podwójnego układu wydechowego pod siedzeniem oraz zredukowanej nadbudowy, która pozostawia widoczne elementy mechaniczne, w tym tylną ramę kratową.

Nowa kolorystyka wersji SP w swoich graficznych liniach nawiązuje do świata MotoGP oraz do „sportów freestyle”, podkreślając dynamiczny charakter motocykla. Hypermotard 950 SP różni się od pozostałych dwóch modeli zawieszeniem Öhlins, kutymi kołami Marchesini i standardowym Ducati Quick Shift (DQS) Up and Down EVO.

Silnik z rodziny Hypermotard 950 to dwucylindrowy silnik Ducati Testastretta 11 o pojemności 937 cm3, który zapewnia moc 114 KM przy 9000 obr/min i generuje moment obrotowy równy 9,8 kgm przy 7250 obr/min. Te wartości mocy i momentu obrotowego pozostają niezmienione po przejściu na homologację Euro 5.

Hypermotard 950 w kolorystyce Ducati Red, Hypermotard 950 RVE z malowaniem „Graffiti” i Hypermotard 950 SP w nowym kolorze „SP” będzie można kupić u dealerów sieci Ducati od czerwca 2021 roku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze