Drukarka 3D pomaga Evie Håkansson w tworzeniu pojazdów przyszłości

31 października 2016
1
2
Eva Håkansson bardzo chętnie korzysta z nowych technologii przy budowaniu swoich, najszybszych na świecie pojazdów elektrycznych.
Loading module...

Eva Håkansson projektuje i buduje najszybsze na świecie pojazdy elektryczne oraz startuje nimi na zawodach, o czym pisaliśmy tutaj: https://www.motocaina.pl/artykul/dlaczego-pojazd-elektryczny-jest-jak-czekolada-bez-kalorii-19770.html.

Do swojej pracy przy nowym bolidzie Eva bardzo chętnie wykorzystuje drukarkę 3D. Ceni sobie, że może drukować z tak wielu materiałów, co pozwala jej zachować wszechstronność i samowystarczalność. Wymyślony element jest w stanie stworzyć szybko, pomijając pośredników. Przyznaje, że to najbardziej optymalny sposób do wykonania elementów wnętrza bolidu, jak i jego elementów aerodynamicznych, które można dowolnie modyfikować i testować.

Jak powstaje przykładowy element pokazała na filmie – jest to dźwignia zmiany biegów wydrukowana z twardej i silnej gumy poliuretanowej. Jej projektowanie zajęło pół godziny w programie CAD, a drukowanie ok. 5 godzin:

Komentarze

Lukas
31 października 2016 18:33
Spoko . Dobry tokarz robi takie ze stopu aluminium w max. 30 min
Kikstarter
31 października 2016 18:35
Raptem 8 godzin szybko jak jej samochody hahahahaha.