Edyta Klim

Drukarka 3D pomaga Evie Håkansson w tworzeniu pojazdów przyszłości

Eva Håkansson bardzo chętnie korzysta z nowych technologii przy budowaniu swoich, najszybszych na świecie pojazdów elektrycznych.

Eva Håkansson projektuje i buduje najszybsze na świecie pojazdy elektryczne oraz startuje nimi na zawodach, o czym pisaliśmy tutaj: https://www.motocaina.pl/artykul/dlaczego-pojazd-elektryczny-jest-jak-czekolada-bez-kalorii-19770.html.

Do swojej pracy przy nowym bolidzie Eva bardzo chętnie wykorzystuje drukarkę 3D. Ceni sobie, że może drukować z tak wielu materiałów, co pozwala jej zachować wszechstronność i samowystarczalność. Wymyślony element jest w stanie stworzyć szybko, pomijając pośredników. Przyznaje, że to najbardziej optymalny sposób do wykonania elementów wnętrza bolidu, jak i jego elementów aerodynamicznych, które można dowolnie modyfikować i testować.

Jak powstaje przykładowy element pokazała na filmie – jest to dźwignia zmiany biegów wydrukowana z twardej i silnej gumy poliuretanowej. Jej projektowanie zajęło pół godziny w programie CAD, a drukowanie ok. 5 godzin:

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Spoko . Dobry tokarz robi takie ze stopu aluminium w max. 30 min

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Raptem 8 godzin szybko jak jej samochody hahahahaha.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze