Drukarka 3D pomaga Evie Håkansson w tworzeniu pojazdów przyszłości

Drukarka 3D pomaga Evie Håkansson w tworzeniu pojazdów przyszłości
Eva Håkansson bardzo chętnie korzysta z nowych technologii przy budowaniu swoich, najszybszych na świecie pojazdów elektrycznych.

Eva Håkansson projektuje i buduje najszybsze na świecie pojazdy elektryczne oraz startuje nimi na zawodach, o czym pisaliśmy tutaj: http://www.motocaina.pl/artykul/dlaczego-pojazd-elektryczny-jest-jak-czekolada-bez-kalorii-19770.html.

Do swojej pracy przy nowym bolidzie Eva bardzo chętnie wykorzystuje drukarkę 3D. Ceni sobie, że może drukować z tak wielu materiałów, co pozwala jej zachować wszechstronność i samowystarczalność. Wymyślony element jest w stanie stworzyć szybko, pomijając pośredników. Przyznaje, że to najbardziej optymalny sposób do wykonania elementów wnętrza bolidu, jak i jego elementów aerodynamicznych, które można dowolnie modyfikować i testować.

Drukarka 3D pomaga Evie Håkansson w tworzeniu pojazdów przyszłości
Jak powstaje przykładowy element pokazała na filmie – jest to dźwignia zmiany biegów wydrukowana z twardej i silnej gumy poliuretanowej. Jej projektowanie zajęło pół godziny w programie CAD, a drukowanie ok. 5 godzin:

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 2 ]
Lukas 2016-10-31 18:33
Spoko . Dobry tokarz robi takie ze stopu aluminium w max. 30 min
0
0
Odpowiedz
Kikstarter 2016-10-31 18:35
Raptem 8 godzin szybko jak jej samochody hahahahaha.
0
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.