Karolina Chojnacka

Droga ekspresowa S6 wydłuży się o kolejne kilometry!

Kolejny odcinek S6 w województwie pomorskim przechodzi do fazy realizacji. Przybędzie nowych kilometrów drogi ekspresowej między Słupskiem a Lęborkiem. Trasa będzie dwujezdniowa, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pasami awaryjnego postoju.

Droga ekspresowa S6 w województwie pomorskim wydłuży się o kolejne kilometry. Zadanie obejmuje projekt i budowę około 11-kilometrowej drogi ekspresowej między Skórowem a Leśnicami. Trasa będzie dwujezdniowa, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pasami awaryjnego postoju. Inwestycja uwzględnia budowę węzła drogowego Leśnice oraz pary Miejsc Obsługi Podróżnych kat. III w Darżynie (dla obu kierunków).

W województwie pomorskim w budowie są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości około 41 kilometrów. Dotychczas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na trzy fragmenty trasy: dwie na Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej (dwa zadania) oraz na budowę II jezdni istniejącej obwodnicy Słupska.  W III kwartale 2021 roku ruszą przetargi na budowę odcinków od Koszalina do obwodnicy Słupska, dla których są już sporządzone projekty budowlane.

Całość trasy S6 w województwach pomorskim i zachodniopomorskim będzie oddana do ruchu w 2025 roku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze