Driftująca Japonka – Sumika Kubokawa. Filmy

Polska ma Karolinę Pilarczyk, a Japonia, 27-letnią Sumikę Kubokawę, dla której jazda poślizgami jest obecnie całym życiem. Przeczytaj o zawodniczce, której na początku nie podobał się drifting, ani samochód, którym przyszło jej się uczyć tej dyscypliny.

Sumika – jak więkoszość kobiet uzależnionych od jazdy samochodem, zawsze lubiła jeździć dynamicznie. W wieku 19 lat jej przyjaciel pokazał jej, co to jest drifting – wówczas ujeżdżał Nissana Skyline R32. Kubokawa była całkowicie zaskoczona; to właśnie wtedy pomyślała, że to co robi jej przyjaciel z samochodem, jest głupie. Pewnego razu jednak sama spróbowała jazdy w poślizgu i złapała bakcyla. Szybko postanowiła kupić idealnego do driftu Nissana 180sx. Na początku nie przypadł jej wyjątkowo do gustu, ale po kilku przejażdżkach i treningach szybko się w nim zakochała. Od tego czasu nie jeździ niczym innym tylko 180-tkami – do dziś miała ich 7 sztuk, każdy poprzedni został rozbity!

Sumika Kubokawa
fot. materiały zawodniczki

Swoje pierwsze kilometry wyjeżdżała nie znając nikogo z branży, ale dokładnie wiedziała jaki ma cel – po prostu chciała być coraz lepszym kierowcą driftingowym. Prosiła swoich przyjaciół, którzy w tamtym czasie byli lepsi od niej, o pomoc – efekt nauki był zaskakujący. Sumika w wieku 21 lat zaczęła z powodzeniem i niesamowitą perfekcją driftować na ulicach – chwaliła się, że lubi wąskie drogi „bez możliwości ucieczki”. Jednak nielegalne i niebezpieczne jazdy po drogach publicznych są na całym świecie karane, więc Kubokawa została złapana. Na szczęście musiała zaprzestać praktyk niezgodnych z prawem i dziś pracuje na etacie w firmie związanej z branża wyścigową. Najprzyjemniejsze jest to, że do jej obowiązków należy m.in. poprawianie swoich umiejętności jako kierowcy wyścigowego. Jej marzeniem jest stać się najszybszą kobietą kierowcą. Zawodniczka jest członkiem teamu Orange, jednego z najmocniejszych zespołów w D1 Grand Prix Series.

Sumiko nie pracuje sama nad swoim samochodem, ale lubi wiedzieć, jakie przeszedł modyfikacje. Jest skromna, wesoła i zmotywowana. Najzabawniejsze jest jednak jej hobby: lubi oglądać książki kucharskie i wyobrażać sobie jedzenie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze