Drifterka Sara V. Hagemann dwukrotnie odwiedzi Polskę – film

To pierwsza drifterka w polskich zawodach, pochodząca z krajów skandynawskich. Na co dzień 29-letnia Sara jest przykładną matką - ma pod opieką szóstkę dzieci! Razem z mężem Jakubem odkryli niedawno swoją pasję - drifting i aktywnie się w niej realizują.

Sara V. Hagemann zagości w Polsce.
fot. oficjalny profil zawodniczki na Facebook

W dniach 20-22 kwietnia w Poznaniu będziemy mogli podziwiać kobietę za kierownicą 700-konnej Toyoty Supra. Do zawodów driftingowych „King of Europe” zgłosiła się duńska zawodniczka – Sara Vollhaase Hagemann, która ponownie odwiedzi nasz kraj jesienią, na rundzie w Karpaczu.

Pierwsze kroki w „lataniu bokiem” Sara stawiała 2 lata temu za kierownicą BMW M5 swojego męża. Ciężko jej było zdobyć szacunek innych zawodników, ale z determinacją ciężko trenowała i stopniowo poprawiała swoją technikę jazdy.

W sezonie 2011 dysponowała już 570-konną Toyotą Suprą Mk4, którą zbudowała razem z mężem. Wywalczyła miejsce w czołowej szesnastce w klasie ProAm w Danii i stanęła również na pierwszym podium międzynarodowym – podczas zawodów Nurburgring Street Class.

Na sezon 2012 Sara przygotowała się jeszcze lepiej! Supra ma już 700 KM i znacznie obniżoną wagę oraz nowe, czarno-różowe barwy. 

Kalendarz startów Sary:

20-22 kwiecień King of Europe Poznań
4-6 maj F&F Denmark
12-13 maj Hockenheim Ring IDS
1-3 czerwiec DHB Denmark
27-29 lipiec Eurospeedway Lausitz IDS
25-26 sierpień Most CZ IDS
15-16 wrzesień Karpacz Polska
12-14 październik IDS Nurburing

Toyota Supra, którą Sara V. Hagemann wystartuje w Polsce.
fot. oficjalny profil zawodniczki na Facebook

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze