Dream team Castrola – relacjonuje Magda Wilk

O planach Karoliny Lampel-Czapki dotyczących stworzenia kobiecego zespołu wyścigowego, rywalizacji Maćka Oleksowicza - kierowcy rajdowego, z własnym ojcem, konkurencji gokartowej Jerzego Dudka i nowym oleju Castrola, pisze dla Motocainy Magda Wilk.

Od lewej siedzą: Karolina Lampel-Czapka, Grzegorz Staszewski, Jerzy Dudek, Maciej Oleksowicz.
fot. Katarzyna Piskorska

Niedawno, podczas jednych z największych targów motoryzacyjnych w Polsce, Castrol przedstawił swój najnowszy produkt – olej silnikowy Castrol Edge z technologią Fluid Strength, o którym już wcześniej pisałyśmy tu. Z przedstawicielami Castrola oraz sponsorowanego przez tę markę zespołu zawodników różnych dyscyplin sportu motorowego, można było porozmawiać i posłuchać o ich planach na przyszłość. Gwiazdą spotkania był Jerzy Dudek – ambasador marki Castrol, z którym śmiałkowie mierzyli się „na bramce”, a później za sterami gokarta. Aby jednak stanąć w szranki w wyścigu ze słynnym bramkarzem, najpierw trzeba było wygrać z nim w meczu 1:1…

Wśród zawodników Castrol Edge Team znalazła się Karolina Lampel-Czapka, która opowiadała o swoich planach na przyszłość, między innymi o zrealizowaniu swojego marzenia, jakim jest stworzenie kobiecego zespołu. Taki team miałby walczyć o jak najwyższe laury w wyścigach płaskich. Utytułowana zawodniczka planuje zorganizować testy, które wyłonią najlepsze kandydatki. Warto pamiętać, że Karolina sama była członkinią damskiego zespołu podczas wyścigów Endurance (czytaj tutaj), wspólnie ze Słowaczką, Michaelą Peskovą.

Magda Wilk przed sportową Kią Picanto – taką ścigała się kilka sezonów wyścigowych.
fot. Katarzyna Piskorska

Wracając do wydarzenia, kolejny zawodnik Maciej Oleksowicz, obecnie trzeci w klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Europy, zaprezentował swojego Forda Fiestę S2000 i opowiedział o tegorocznych zmaganiach. Z kolei Grzegorz Staszewski, polski rekordzista na dystansie ¼ mili, konstruktor i kierowca Corvette 4×4 Turbo, opowiadał o dalszych modyfikacjach samochodu i kolejnych startach w zawodach. Pilotowany przez Jerzego Dudka, Staszewski wziął udział w wyścigu z Jet-Carem –  pojazdem napędzanym silnikiem odrzutowym.

Wyścig gokartowy.
fot. Katarzyna Piskorska

Atrakcją spotkania była możliwość ścigania się – na przygotowanym na lotnisku torze gokartowym – wraz z członkami zespołu Castrol Edge Team. Wielu wrażeń dostarczyły także wolne przejazdy Maćka Oleksowicza i jego taty, którzy jadąc zderzak w zderzak, pokazali zgromadzonemu audytorium kunszt wyprzedzania; tym razem najlepszym czasem poszczycił się senior Oleksowicz. W wyścigu jednak rodzina zamieniła się miejscami, a tuż za nimi dojechala Karolina Lampel-Czapka.

Na koniec dziennikarze mieli możliwość wygrania biletów na Euro 2012. Niestety, nie udało mi się w tym względzie, aczkolwiek piłka z podpisem Jerzego Dudka zrekompensowała tę stratę. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze