Dorożka tamuje ruch – można wyprzedzić ją na zakazie?

Wszyscy wiemy co oznacza znak zakaz wyprzedzania lub linia ciągła. Co jednak w sytuacji, kiedy z niewielką prędkością snuje się przed nami zawalidroga?

Nagranie zostało zarejestrowane w Krakowie i widzimy na nim dorożkę, która porusza się z niewielką prędkością. Kierowcy nie zamierzają za nią jechać i zaczynają wyprzedzać ją pasem dla autobusów i przekraczając ciągłą linię. Czy w takiej sytuacji mogą wykonać tego typu manewr?

Chociaż wielu kierowców czuje się w podobnych okolicznościach rozgrzeszonych, to łamią oni przepisy. Kodeks ruchu drogowego nie przewiduje wyjątków i możliwości wyprzedzania na zakazie, jeśli wyprzedzamy na przykład pojazd wolnobieżny. Nie ma tu niestety dobrego rozwiązania – musimy jechać za takim pojazdem i czekać na przerywaną linię lub na dobrą wolę kierującego, który zjedzie do przydrożnej zatoczki i pozwoli się wyprzedzić korkowi, który się za nim utworzył.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Zgadzam sie z „Ja” a ty dziennikarzu jak sie nie znasz na przepisach to nie pouczaj…

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Trudno tu mówić o wyprzedzaniu to bardziej omijanie przeszkody .

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Tam nie żadnego zakazu wyprzedzania. Kierowcy nie stosują się jedynie do znaku P-2 linia pojedyncza ciągła. A jeżeli chodzi o zakaz wyprzedzania to znak B-25 zabrania kierującym pojazdami silnikowymi wyprzedzania pojazdów silnikowych wielośladowych. Więc na samym zakazie można taki pojazd jak na filmie wyprzedzic.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze