Dobry wyścig Gosi Rdest we Włoszech

Liderka Kartingowych Mistrzostw Polski w klasie KF2 Gosia Rdest wystartowała w jednej z najbardziej prestiżowych serii kartingowych na świecie - WSK. Tor w Sienie (Włochy), gdzie odbyły się zawody, okazał się bardzo przychylny dla Polki.

Małgosia Rdest
fot. Piotr Furman

Mimo zmiennej pogody, która utrudniała jazdę zawodnikom, dla Gosi weekend okazał się udany. Liczna klasa KF2 została podzielona na 4 grupy, które ścigały się ze sobą na przemian o wejście do finału. Gosia w  kwalifikacjach uzyskała 7 czas. Pierwszy wyścig ukończyła na 5 pozycji, drugi na 14., a trzeci po wycieczce z asfaltu „w zielone” na 15.

W rezultacie do przedfinału wystartowała z 11 lini, a wyścig ukończyła na 15 miejscu. Finał i start chociaż już z 8 lini, nie okazał się zbyt szczęśliwy, ponieważ po małej przygodzie ukończyła dopiero na 22 miejscu. Goniąc resztę stawki zrobiła 2 czas okrążenia.

– Biorąc pod uwagę doświadczenie i umiejętności przeciwników muszę przyznać, że na chwilę obecną ten wynik też mnie satysfakcjonuje. Ostatecznie znalazłam się na 42 miejscu pośród 65 finalistów. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki oraz jak zwykle Kornelowi za przygotowanie sprzętu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze