Dni BMW RR na torze Silesia Ring – relacja

Za nami pierwsze w Polsce Dni BMW RR! Na zupełnie nowym torze wyścigowym Silesia Ring spotkali się miłośnicy bawarskich czterocylindrowców, ale również motocykliści, którzy chcieli sami odkryć powody popularności bawarskich maszyn serii S.

Wydarzenie zorganizowane zostało nie tylko dla posiadaczy motocykli sportowych i miłośników serii S. Na miejscu stawili się właściciele maszyn turystycznych, turystyczno-sportowych, a także motocykli typu naked wszystkich marek.

Na padoku na motocyklistów czekało ponad 30 nowych modeli BMW S1000R, S1000RR oraz S1000XR. Jeszcze nigdy w Polsce tak duża flota motocykli nie została oddana do wykorzystania dla klientów na torze. Obok niej do wypróbowania były także tegoroczne nowości takie jak R nineT Racer, G310R a nawet skuter C650GT. Jazdy testowe prowadzone były przez trenerów California Superbike School. Było bezpiecznie i merytorycznie. Udało się przeprowadzić ponad 100 jazd testowych, w trakcie których żaden z testujących motocyklistów nie zaliczył wywrotki.

Na miejscu imprezy pojeździć oraz porozmawiać o technice jazdy można było nie tylko w odniesieniu do szosy. Ekipa Akademii Enduro przygotowała mini program szkoleniowy, oraz zabierała uczestników imprezy którzy stawili się maszynami turystycznymi na przelotki okolicznymi szutrami. Aby rozszerzyć horyzonty i wskazać ciekawe destynacje turystyczne do dyspozycji był również przedstawiciel ADVpoland.

Jeśli mówimy o motocyklach serii S, to nie możemy zapomnieć o sportowych korzeniach. Na padoku rozstawiły się znakomite polskie zespoły wspierane przez BMW Motorrad. Team LRP Poland, BMW Sikora Motorsport oraz Dominator ilustrowały na żywo jak wygląda magiczny świat sportu motocyklowego na najwyższym poziomie! Profesjonalna hamowania dynoKRAFT pozostawała do dyspozycji uczestników imprezy przez dwa dni, dając unikalną możliwość sprawdzenia możliwości własnego motocykla oraz skuteczności przeprowadzonych w nim modyfikacji.

Żaden z uczestników imprezy nie pozostał bez wsparcia technicznego. Wymiana opon, regulacja motocykla, a  nawet podłączenie maszyny do komputera serwisowego? Wszystko to było dostępne na miejscu i od ręki. Na imprezie funkcjonował sklepik BMW Motorrad, gdzie każdy fan bawarskiej marki mógł zaopatrzyć się zarówno w miłe dla oka gadżety, jak i w najbardziej istotne elementy wyposażenia motocyklisty. Uczestnicy imprezy otrzymali również pakiet zdjęć przygotowanych przez jednego z najlepszych fotografów sportów motorowych na świecie, Łukasza Świderka z agencji PSP.

Dopisała pogoda, uczestnicy Dni BMW RR na torze Silesia Ring mieli do dyspozycji dwa słoneczne i bardzo ciepłe dni. Świetny catering i klimatyczne gRRill paRRty wieczorem pierwszego dnia imprezy uzupełniły obraz wydarzenia.

Na kolejne Dni BMW RR zapraszamy dopiero wiosną przyszłego roku. Organizatorzy zapowiadają więcej atrakcji, a komfort korzystania z toru Silesia Ring będzie zdecydowanie wyższy, dzięki zakończeniu budowy infrastruktury towarzyszącej. Do zobaczenia na kolejnych Dniach BMW RR!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze