Długoterminowy wynajem auta

Żyjemy w czasach kiedy posiadanie własnego samochodu powoli staje się dobrem luksusowym. Problemy z dostępnością, znaczący wzrost cen pojazdów używanych i części, a w ostatnim czasie szybujące ceny paliwa sprawiają, że nim podejmiemy decyzję o zakupie nowego auta, musimy się porządnie zastanowić. Ale czy zakup samochodu to jedyny sposób na użytkowanie fabrycznie nowego auta? Już nie.

Dziś możemy również skorzystać z wynajmu długoterminowego i zupełnie inaczej, znacznie prościej cieszyć się nowym samochodem.

Czym jest wynajem długoterminowy? 

Wynajem długoterminowy to stosunkowo młoda usługa, która rozwija się w zawrotnym tempie na rynku motoryzacyjnym w Polsce, choć na rynkach zachodnich jest popularna już od dobrych kilkunastu lat. Nie da się ukryć, że decyzja o wyborze formy finansowania jaką jest wynajem długoterminowy, zwany również samochodem na abonament wymaga od nas zmiany myślenia i rezygnacji z dotychczasowego stylu, zakładającego, że tylko to co własne jest dla nas akceptowalne. Jest to jednak wygodne i komfortowe rozwiązanie, które zapewnia nam dużą elastyczność w podejmowaniu decyzji na przestrzeni roku. Dlaczego? 

Auto na abonament to usługa, dzięki której możemy korzystać przez 12 miesięcy z fabrycznie nowego samochodu. Jeszcze zanim podejmiemy finalną decyzję o wyborze auta, mamy możliwość sprawdzić łączny koszt wynajmu. Ogromną zaletą tej formy finansowania są stałe, niskie koszty miesięcznych opłat abonamentowych. W tej sytuacji, aby jeździć fabrycznie nowym samochodem nie musimy brać ani kredytu, ani pozbywać się swoich wszystkich oszczędności. Możemy zaplanować roczny budżet  (domowy lub firmowy) w oparciu o wysokość miesięcznej raty. Wysokość raty różni się w zależności od wybranego modelu samochodu (oczywiście im bardziej premium, tym zwykle wyższa cena wynajmu). W ofercie marki Qarson dostępne są jednak samochody różnych producentów, z różnych segmentów, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. 

Auto do firmy, czy dla domu? 

Wynajem długoterminowy kojarzy Ci się z usługą dostępną tylko dla klientów biznesowych? Nic bardziej mylnego. Z usługi auta na abonament może skorzystać osoba, która prowadzi działalność gospodarczą, ale nieustannie rośnie również baza klientów indywidualnych. Szybkość zamówienia, duża dostępność i usługi dodatkowe zawarte w cenie wynajmu zachęcają do tego, by zrezygnować z idei własnego samochodu na poczet wygody i po prostu nie martwić się niczym, prócz tankowania auta. Sama procedura wynajmu samochodu przebiega zaskakująco sprawnie. W Qarsonie umowy dopinane są bez zbędnych formalności, a sam proces przypomina zakup sprzętu AGD na raty. 

Jak wybrać auto na abonament? 

Wystarczy zapoznać się z ofertą na stronie Qarsona. Już na wstępie mamy możliwość przejrzeć aktualne modele, zapoznać się z cenami bazowymi, które obejmują pakiety podstawowe oraz sprawdzić termin dostępności danego pojazdu. Znajdziemy modele, które dostępne są od ręki, co oznacza, że termin wydania uwzględniający przygotowanie pojazdu do jazdy (w tym rejestrację pojazdu),  to okres około 1-2 tygodni. W ofercie znajdują się  również modele z dłuższym terminem dostępności, na które musimy chwilę poczekać. Wybór właściwego samochodu zależy więc od naszych potrzeb i oczekiwań. 

Strony z konkretnymi autami umożliwiają dokładną konfigurację Twojej oferty wynajmu, jeszcze zanim skontaktujesz się z dedykowanym doradcą. Na co warto zwrócić uwagę? Na pewno istotny jest limit kilometrów. Musimy pamiętać, że samochód wynajmujemy na 12 miesięcy. Zastanówmy się więc ile kilometrów średnio możemy pokonać w ciągu roku. W pakiecie podstawowym do każdego samochodu Qarson proponuje limit 10 000 km, dla niektórych użytkowników  jest to w zupełności wystarczająca liczba, dla innych zdecydowanie za mała. Już na etapie konfiguracji oferty możemy zwiększyć ten limit o kolejne 2,5, 5, 10 lub 15 tysięcy kilometrów, osiągając najwyższy limit 25 000 km. Razem z wyborem danego pakietu, aktualizuje się również cena miesięcznego wynajmu. 

Usługi dodatkowe w najmie długoterminowym 

Nie bez powodu podkreślamy wygodę i komfort, jaki towarzyszy użytkownikom samochodów na abonament. Czy wiesz, że Twój nowy samochód na abonament może być dostarczony pod wskazany przez Ciebie adres? W zależności od tego gdzie mieszkasz, masz aż trzy możliwości wyboru odbioru auta. Możesz to zrobić w jednym z kilkunastu punktów zlokalizowanych w całej Polsce, lub po prostu, wygodnie oczekiwać na nowy samochód w domu czy biurze. 

Decydując się na wynajem długoterminowy, podczas całego okresu trwania umowy opiekuje się Tobą dedykowany doradca Qarsona. W cenie abonamentu wliczone są już usługi związane z ewentualnym naprawianiem samochodu oraz kwestie serwisowe jak i dotyczące napraw gwarancyjnych. Przy nowych samochodach zdarza się to wyjątkowo rzadko, ale gdyby jednak zaszła taka konieczność, to w ciągu kilkunastu minut możesz skontaktować się z doradcą, który pomoże Ci rozwiązać problem z autem. 

Wynajem długoterminowy – czy warto? 

Na to pytanie oczywiście, każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Zauważamy jednak znaczny wzrost zainteresowania usługą aut na abonament, zadowolenia klientów i satysfakcji z mobilności, jaką jest fakt posiadania własnego, nowego samochodu. A co dzieje się po upływie roku? Decyzja również należy do użytkowników. W zależności od tego na jakim etapie życia właśnie jesteśmy, czego potrzebujemy, możemy zwrócić samochód do firmy wynajmującej i nie martwić się niczym lub wybrać kolejny, zupełnie nowy model. Model jeszcze lepiej dopasowany i dobrany do naszych oczekiwań. Nie trzeba już kupować nowego samochodu, aby swobodnie z niego korzystać. 

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze