Ewa Pertyńska

Długie nogi, szpilki i prowadzenie auta – czy to idzie w parze? Film

Prowadzenie samochodu w szpilkach nie jest bezpieczne. Mogą się połamać obcasy, obetrzeć noski, zedrzeć zamsz...

Ważniejsze jednak jest to, że but na wysokim obcasie może utkwić, np. między podłogą a pedałem. Stopa jest ułożona w nienaturalnej pozycji i utrudnia kierowcy naciskanie na pedały. Podeszwa się może ześlizgnąć, kobieta może nie być w stanie szybko zareagować na jakąś awaryjną sytuację, w efekcie powodując bezpośrednie zagrożenie dla kierowcy i samochodu.

Przepisy nie regulują dokładnie kwestii obuwia kierujących autem, ale temat jest kontrowersyjny i wywołuje burzliwe dyskusje. Obecnie do prowadzenia samochodu w szpilkach przyznaje się blisko 40 procent ankietowanych kobiet. W Wielkiej Brytanii i we Francji znane już są przypadki, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe odmówiło wypłaty odszkodowania, właśnie z powodu dyskusyjnego obuwia. Eksperci ds. bezpieczeństwa drogowego w Wielkiej Brytanii walczą o wprowadzenie zakazu prowadzenia samochodu w butach na wysokim obcasie, klapkach, japonkach, kapciach i wszystkich tych okryciach stóp, które nie zapewniają stabilności buta na pedale w samochodzie. Plan zakłada, że przepis będzie obejmował całą Unię Europejską.

Czy kiedyś znikną zatem – pewnie miłe dla męskich oczu – filmiki z prowadzenia na wysokich szpilkach Porsche 911?

Tymczasem bohaterka poniższego filmu sprawia wrażenie, jakby obuwie zupełnie nie grało roli. W trakcie oglądania wideo możemy się cieszyć nie tylko wyglądem BMW 320is E30 i urodziwego kierowcy, ale również niesamowitymi pomrukami silnika.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Przy płaskim bucie pracuje stopa, przy obcasie (co widać na obu filmach) pracuje kolano.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Przy płaskim bucie pracuje stopa, przy obcasie (co widać na obu filmach) pracuje kolano.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze