Dlaczego warto zamienić samochód na rower?

Wiosna i ciepłe, słoneczne dni zbliżają się wielkimi krokami. Jest to idealny moment, aby wyciągnąć z piwnicy rower i przygotować go do kolejnego sezonu. Warto tym razem przemyśleć zmianę samochodu na rower i zrobić krok w kierunku zdrowia. Poniżej przedstawiamy 7 powodów, dla których takie rozwiązanie będzie najlepszą decyzją tego roku.

Dodatkowa aktywność fizyczna

Po godzinach spędzonych za biurkiem warto wprowadzić dodatkową aktywność fizyczną. Można w ten sposób zadbać o kondycję i zmniejszyć ryzyko chorób serca. Nawet 30 min ćwiczeń dziennie sprawi, że wzmocnimy układ odpornościowy i wyrzeźbimy sylwetkę. Ważne jest, że rower będzie odpowiedni niemal dla każdego. Nie obciąża mocno stawów, dzięki czemu zarówno osoby starsze, jak i z większą nadwagą mogą spokojnie z niego korzystać. Rowerem do pracy? To chyba najlepszy pomysł, aby wprowadzić w życie dodatkowe minuty ćwiczeń. 

Rowerem w drodze po piękną sylwetkę

Jeśli Twoim celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów, to zamiana samochodu na rower będzie świetnym początkiem. Godzinna jazda na rowerze (około 10 km) w zależności od Twojej wagi może spalić od 200 do nawet 500 kalorii! Gwarantuję, że takiego wyniku nie osiągniesz, siedząc w samochodzie! Rower zapewni Ci wspaniałą sylwetkę na lata. 

Poprawa stanu psychicznego

Każdy wysiłek fizyczny, w tym jazda na rowerze, pozytywnie wpływa na stan psychiczny. Po wszelkiej aktywności wydzielają się endorfiny, czyli tak zwane hormony szczęścia. Mimo zmęczenia, rower sprawi, że ciało zaleje fala szczęścia i radości. Warto zaczynać w ten sposób każdy dzień. 

Ochrona środowiska

Spaliny generowane przez samochody bardzo negatywnie wpływają na środowisko. Problemem ludzi mieszkających w miastach jest wszechobecny smog, który z czasem może prowadzić do chorób płuc. Warto dołożyć swoją cegiełkę w walce o zdrowsze powietrze i przesiąść się z auta na rower. Jeden mały krok, a może przynieść wiele korzyści.

Zapomnij o korkach

Korki w mieście to zmora każdego kierowcy. Nie musisz się o to martwić, siedząc na rowerze. Warto oszczędzić sobie dodatkowych nerwów i w godzinach porannych wskakiwać na rower. Poranne stresy odejdą w niepamięć, a Ty wkroczysz w nowy dzień z otwartą i luźną głową. Zapomnij również o problemie z parkowaniem. Zatłoczone miasta i ciągłe problemy z miejscem parkingowym – zdecydowanie nie dla rowerzystów. Zamiana samochodu na rower holenderski w mieście, to chyba najlepsza z możliwych decyzji – pomyśl ile czasu można zaoszczędzić!

Dodatkowe oszczędności

Na przestrzeni miesiąca, kwota, którą przeznaczamy na paliwo, robi się niezwykle pokaźna. Rower jest nie tylko ekologiczną, ale zdecydowanie tańszą alternatywą przemieszczania się. Eksploatacja samochodu będzie dużo droższa niż zdarzające się czasami usterki w rowerze. Warto to przemyśleć i wymienić samochód na jednoślad, a zaoszczędzone pieniądze wydać na swoje przyjemności. 

Po prostu poczuj szczęście i wiatr we włosach

Jazda na rowerze daje mnóstwo swobody i samodzielności. Nieważne czy się uczysz, czy dojeżdżasz do pracy – wybierając rower nie stajesz się uzależniony od rozkładu autobusowego, czy znajomych. Pamiętaj, że dbasz w ten sposób o zdrowie, dobre samopoczucie…. i portfel. Dodatkowo zawsze możesz wybrać rower cruiser, dzięki któremu poczujesz się modnie, a przejażdżka stanie się czystą przyjemnością. To może być zdecydowanie czas dla Ciebie, czas na wspomnienia, przemyślenia, czy po prostu pobycie ze sobą. Moment, którego często brakuje w ciągu pełnego obowiązków dnia. 


Jazda na rowerze to przede wszystkim świetna zabawa. Nie tylko wprowadzasz dodatkową aktywność fizyczną, ale również dbasz o środowisko i oszczędzasz czas i pieniądze. Jak widać, rower ma zdecydowaną przewagę nad samochodem. Zbliżająca się wiosna, to idealny czas na dobre zmiany w życiu! Jeśli poszukujesz odpowiedniego sprzętu, warto odwiedzić stronę internetową https://rowery-indiana.pl/ – tam na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze