Edyta Klim

Dlaczego warto podróżować motocyklem po Pakistanie?

Motocyklowa podróżniczka Rosie Gabrielle stworzyła krótki film z okazji Dnia Pakistanu – kraju, który podbił jej serce.

Rosie od wielu lat samotnie podróżuje po świecie motocyklem i dociera tam, gdzie wielu się jechać nie odważy:

– Ludzie są zaintrygowani i zszokowani, że jadę sama, więc ich pierwszą reakcją jest dbanie o mnie i pytanie, czy czegoś nie potrzebuję? Dlatego nigdy nie miałam żadnych negatywnych doświadczeń jako kobieta-motocyklistka. Myślę, że tak jest nawet lepiej, ponieważ ludzie mniej się mnie boją. Gdyby to obcy mężczyzna podszedł do kobiet, nie byłyby takie otwarte – mówi.

Motocyklistka z Kanady postanowiła zrobić krótki film o Pakistanie, gdzie obecnie przebywa, by wyrazić uznanie dla tego kraju i jego mieszkańców. W przyszłości planuje stworzyć także dłuższy film dokumentalny ze swojej podróży:

– Wszyscy mówili mi, że podróżowanie do Pakistanu dla samotnej kobiety jest zbyt niebezpieczne, a co dopiero jazda motocyklem po całym kraju! Teraz mogę powiedzieć z pierwszej ręki, jak to jest podróżować po Pakistanie i czego doświadczyłam. A są to niezliczone uśmiechy i wiwaty radości, kiedy mijam ludzi, którzy zdają sobie sprawę, że jedzie kobieta. Liczne propozycje gościny, gdziekolwiek się zatrzymam, gdzie rodziny zapraszają mnie do pozostania z nimi.

– Kiedy zatrzymuję się na przekąskę lub zakupy w sklepie – to najczęściej ktoś to za mnie kupi lub właściciel nie pozwoli mi zapłacić, bo jestem gościem w ich kraju. Gdziekolwiek nie pójdę, mogę liczyć na wspaniałe domowe posiłki, wszyscy chcą się przywitać i dopytać, skąd pochodzę i co myślę o Pakistanie. Zależy im, żebym wiedziała, że islam dotyczy pokoju i miłości, i że jestem tu akceptowana. Ta gościnność Pakistańczyków, choć czasem sami niewiele mają, sprawia, że jestem szczęśliwa, bo dzielą się z całego serca. Tyle pięknych spotkań i szczerych chwil… Naprawdę zakochałam się w ludziach tutaj. Pakistan to kraj pokoju i miłości. Takie jest moje, dotychczasowe doświadczenie – mówi motocyklistka.

– Pakistan bardzo ucierpiał w ostatnich latach, ze względu na negatywny wizerunek, jaki przekazują media. Oni to bardzo przeżywają. Dlatego też nie są przyzwyczajeni do oglądania turystów i bardzo się cieszą, że widzą obcokrajowca, bo to daje im nadzieję. Mam nadzieję, że pokażę Pakistan jako piękny kraj, w którym można ujrzeć prawdziwe serca ludzi – dodaje Rosie.

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Przepiękna przygoda fantastycznej dziewczyny wśród cudownych mieszkańców Pakistanu. Podziwiam!

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze