Paula Lazarek

Hak holowniczy – dlaczego warto go mieć w samochodzie?

Dobrze dobrany hak holowniczy spełnia wiele funkcji w samochodzie. W nowych samochodach to już coraz częściej podstawa wyposażenia i gadżet, który przydaje się wielopłaszczyznowo - poznajcie pomysły na używanie haka holowniczego.

Na pewno jeszcze w tym sezonie zimowym planujecie spędzić aktywnie czas – może ekstremalny wypad rowerowy? Wyjazd na jazdę po jeziorach z motocyklem z kolcami? A może survivalowy wypad z przyczepą kempingową? Miłośników wrażeń nie brakuje! Jedno jest pewne, taka podróż nie obejdzie się bez haka. Haka holowniczego. 

Hak holowniczy został wynaleziony w latach 30. przez firmę Westfalia-Automotive. Dziś takie rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników podróży, bo pełni przeróżne funkcje ułatwiające transport. Idealny hak holowniczy jest dokładnie dopasowany do naszych potrzeb, niezawodny i mądrze zaprojektowany. 

Hak holowniczy – dlaczego warto go mieć w aucie?

 1. Caravaning, camping, czyli wymarzone wakacje z przyczepą kempingową! Podróżowanie kamperem daje nam ogromną swobodę. Sami decydujemy gdzie i kiedy jedziemy, jaką trasą i co będziemy zwiedzać. Caravaning to prawdziwa przyjemność dla każdego, kto pragnie niezależności i przygody. Jeśli mamy hak, to takie wakacje nie będą już żadnym problemem, bo podczepienie przyczepy kampingowej zajmie chwilę. To idealna opcja dla osób, które oczekują od wypoczynku czegoś więcej, niż tylko plażowania. 
 2. Rowerowa przejażdżka, czy długodystansowy maraton w górach? Hak holowniczy przyda się również do transportu rowerów.
  – Bezpiecznie można przewozić rowery na platformie lub bagażniku, zamontowane na haku. Na dobrze dobranym haku i bagażniku zmieszczą się rowery dla całej rodziny – potwierdzają specjaliści od haków z grupy DobreHaki.pl.  Ważne, aby wybrać najlepiej dopasowany produkt! 
 3. Aktywny urlop kajakiem, na quadzie, czy motorówką? To wspaniały pomysł na spędzenia czasu i naładowanie się pozytywną energią i adrenaliną! Wystarczy, że umieścisz swoje wodne „zabawki” na właściwie dobranej przyczepce zamontowanej na haku.
 4. Całe życie marzyliście o lataniu i oglądaniu świata z lotu ptaka? Właśnie zrobiliście kurs pilotażu szybowca? Gratulacje! Szybowiec to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy mają pasję podziwiania świata z lotu ptaka.  Lekki sprzęt lotniczy możemy łatwo przetransportować na haku holowniczym w przyczepie. 
 5. Twoja rodzina na wakacje zabiera dużo walizek? Jeśli w twoim samochodzie brakuje miejsca, to zacznij przewozić ciężkie bagaże w specjalnym boksie, dzięki zyskasz komfort i przestrzeń, np. na dodatkowego pasażera.
 6. Szczęśliwi posiadacze koni, mając hak holowniczy, nie muszą się obawiać o bezpieczny transport zwierzęcia. Odpowiednio dobrana przyczepa, również będzie stanowić przyjazne miejsce dla konia w trakcie dłuższej wyprawy. 
 7. Jeśli w trakcie podróży zobaczycie, że ktoś potrzebuje pomocy w holowaniu zepsutego samochodu, to można pomóc, często „ratując” komuś wyjazd.
 8. Hak sprawdzi się osobom, które pracują w komisach oraz warsztatach samochodowych – holowanie lawety z samochodami, czy pojedynczego auta jest wówczas ułatwione.
 9. Fani motocykli docenią możliwość przewożenia niehomologowanego” jednośladu na drogi publiczne (np. motocross, trial, motocykl na kostce, czy kolcach) na przyczepce montowanej na haku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze