Dlaczego tam jeszcze nie ma Polki?

Dlaczego tam jeszcze nie ma Polki?

08 marca 2018
Tam, to znaczy w Infiniti Engineering Academy. Mamy przecież tyle zdolnych, wykształconych, ambitnych, przebojowych studentek pasjonujących się inżynierią w motoryzacji. Więc dlaczego? Może nie aplikowały o pracę marzeń na start kariery zawodowej? Teraz otwiera się przed nimi kolejna szansa.
Loading module...

Infiniti ogłosiło rozpoczęcie swojej udanej inicjatywy, Infiniti Engineering Academy edycji roku 2018. To piąty rok z rzędu rekrutującego najlepszych inżynierów z całego świata projektu. Akamedia współpracuje z Infiniti Motor Company oraz zespołem Renault Sport Formula One. Taka ścieżka kariery adresowana jest do najbardziej ambitnych studentów, chcących związać się z branżą inżynierii samochodowej, na której będą mogli współpracować z  doświadczonymi konstruktorami, w tym pracującymi przy bolidach Formuły 1.

Nowa edycja Infiniti Engineering Academy została wzbogacona o pracę na torach Formuły 1 w tygodniach Grand Prix, a sześć z siedmiu finałów Engineering Academy odbędzie się na torach F1 (Kanada, Silverstone, Singapur, USA, Meksyk i Abu Zabi). Finaliści Infiniti Engineering Academy (po dziesięciu w każdym regionie) będą mieli w związku z tym dostęp do alei serwisowych, garaży i zaplecza zespołu Renault Sport Formula 1 w czwartki przed poszczególnymi edycjami Grand Prix Formuły 1. Będą tam realizować zadania pod czujnymi spojrzeniami Boba Bella, Nico Hülkenberga, Carlosa Sainza i innych członków zespołu Renault Sport Formula One.

Tommaso Volpe (dyrektor ds. projektów Motorsport & Performance Infiniti Global), powiedział: – (...) W 2018 roku ponownie oferujemy życiową szansę zawodową siedmiu młodym inżynierom z całego świata, potwierdzając zaangażowanie firmy Infiniti w rozwój ich różnorodnych talentów.

W związku z nową edycją Engineering Academy, Infiniti nawiązało także współpracę z profesor Uniwersytetu Harvarda, dr Julią Minson, która specjalizuje się w badaniu procesów decyzyjnych. Dr Minson będzie współdziałała z Infiniti Engineering Academy, prowadząc nowatorskie badania w zakresie podejmowania decyzji w działalności inżynierskiej i obserwując, jak najlepsi inżynierowie pracujący pod presją, podejmują decyzje na podstawie masy otrzymywanych danych. Wnioski z badań zostaną następnie wykorzystane przez inżynierów i zespoły sportowe Infiniti w optymalizacji procesów decyzyjnych.

Dr Minson i jej zespół będą wspierać Infiniti także podczas procesu rekrutacji w ramach Infiniti Engineering Academy i pomagać sędziom podczas finałów, aby zapewnić wyłonienie najlepszych kandydatów na zwycięzców. Wraz z corocznym wzrostem liczby aplikujących (edycja 2017 przyciągnęła ponad 12000 kandydatów z 41 krajów, czyli prawie trzykrotnie więcej niż edycja poprzednia), konkurencja pośród dążących do zajęcia jednego z siedmiu miejsc w Akademii jest coraz większa, a poziom kandydatów wyższy, niż kiedykolwiek wcześniej.

– Dzięki temu, że Formuła 1 jest bardziej istotna dla branży motoryzacyjnej, niż kiedykolwiek w przeszłości, Infiniti potwierdza swoją zapowiedź stworzenia wielofunkcyjnej platformy motoryzacyjnej F1 dla młodych inżynierów, którzy mogą przyspieszyć swój rozwój dzięki tej wyjątkowej okazji współpracy w największej korporacji motoryzacyjnej na świecie – Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance – podsumował Volpe.

Engineering Academy oferuje niemożliwą do kupienia za żadne pieniądze życiową szansę, otwierającą możliwość pracy siedmiu studentom. Realizując jej program, będą mogli uczyć się od doświadczonych inżynierów i odgrywać aktywną rolę w partnerstwie technicznym Infiniti z zespołem Renault Sport Formula One.

W edycji 2018 bierze udział siedem regionów – Azja i Oceania, Kanada, Chiny, Europa (w tym Rosja), Meksyk, Bliski Wschód i Stany Zjednoczone – z których każdy oferuje jedno z siedmiu dostępnych w Akademii miejsc.

Z otrzymanych zgłoszeń tylko siedemdziesięciu najlepszych studentów inżynierii (dziesięciu najlepszych kandydatów z każdego regionu), przejdzie do jednego z siedmiu regionalnych finałów, w których zostanie wyłonionych siedmiu wspaniałych. Mają oni zagwarantowane pokrycie kosztów podróży, zakwaterowanie, samochód firmowy Infiniti oraz atrakcyjne wynagrodzenie.

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!