Distinguished Gentleman’s Ride 2018 30 września we Wrocławiu

The Distinguished Gentleman's Ride to impreza motoryzacyjna, która odbywa się w jednym terminie na całym świecie, w ponad 650 miastach.

30 września 2018 roku we Wrocławiu odbędzie kolejna edycja słynnego na całym świecie The Distinguished Gentleman’s Ride.

The Distinguished Gentleman’s Ride to impreza motoryzacyjna, która odbywa się w jednym terminie na całym świecie, w ponad 650 miastach.

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu jakim jest walka z nowotworem. Z roku na rok projekt zrzesza coraz większą ilość osób, tym samym zbierając coraz to większe datki na walkę z rakiem prostaty. W zeszłym roku 94 tys. uczestników w prawie 600 miastach w 92 krajach uzbierało ponad 4.85 mln dolarów na promocję zdrowia mężczyzn.

DGR to prawdziwe święto dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć jedynie uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie:
https://www.gentlemansride.com/

Uczestnicy przejazdu wspierają akcję charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. Dodatkową ideą całego eventu, jest to by był on dżentelmeński. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury/koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących motocyklistów.

Udział w imprezie jest bezpłatny, a datki na szczytny cel dobrowolne. Żeby dołączyć do grona eleganckich motocyklistów i poznać szczegóły przejazdu należy zarejestrować się na stronie  https://www.gentlemansride.com/ wybierając miasto Wrocław.

Tegoroczna edycja we Wrocławiu zakończy się piknikiem w nowo otwartej siedzibie Unikat Motorworks. Przypominamy o eleganckim ubiorze i zadbaniu o wygląd motocykla. Zarówno na dżentlemenów, dżentlemenki oraz ich jednoślady czekają specjalne nagrody od sponsora wrocławskiego przejazdu – 79 Point Classic Motorcycle Clothing. Oprócz nagród na pikniku pojawi się załoga Food Think Tank  serwująca jedzenie, kawę i zimne napoje. Planowany jest również koncert wrocławskiego gitarzysty i kompozytora.

Jeżeli nie jeździsz jednośladem, a chciałbyś uczestniczyć w wydarzeniu zapraszamy można uczestniczyć w pikniku w Unikat Motorworks od godziny 13:00, 30 września 2018 przy ul.Skarżyńskiego 9 we Wrocławiu.

Facebook: https://www.facebook.com/events/753032308421112/?active_tab=about

Instagram: https://www.instagram.com/dgrwroclaw/

Najnowsze

Lotus świętuje swoje 70-lecie

Brytyjski producent ma za sobą kawał historii, co postanowił uczcić kręcąc widowiskowe wideo ze swoimi dwoma modelami.

W 1948 roku Colin Chapman zbudował swój pierwszy samochód w niewielkim londyńskim warsztacie. Chciał, aby pojazd ten wyróżniał się przede wszystkim osiągami – tak zaczęła się historia legendarnej brytyjskiej marki, chociaż firma Lotus Engineering została założona dopiero w 1952 roku.

Z okazji tej okrągłej rocznicy Lotus nagrał wideo z modelami Exige Cup 410 i Evora GT410, które utworzyły na asfalcie „70” w okręgu. Na początku wideo pojawia się informacja, że nie użyto CGI (efektów generowanych komputerowo), co jest trochę zaskakujące, ponieważ film, choć dobrze zrealizowany, nie ma w sobie nic niezwykłego, co kazałoby zastanawiać się czy nie użyto czasem jakichś cyfrowych sztuczek.

Najnowsze

Szeryf przechytrzony przez innego kierowcę

To nagranie pokazuje również, że szeryfowanie może mieć wymiar międzynarodowy. Ciekawe czy jest to skłonność wrodzona, czy nabyta na polskich drogach?

Kierowca blokujący drugi pas, na którym za jakiś czas pojawi się zwężenie, to tak zwany szeryf drogowy. W tego typu zachowaniu przodują kierowcy zawodowi, ale i wielu amatorów próbuje swoich sił w tym sporcie.

Tym razem zadbać o porządek na drodze postanowił kierowca BMW X5 na litewskich numerach rejestracyjnych. Nie przewidział jednak manewru kierującego autem z kamerą, którzy z łatwością go przechytrzył.

Najnowsze

Kierowcy blokują korytarz życia

Takie obrazki jak ten dobitnie pokazują jak wielu kierowców w Polsce nie dorosło do tego, by jeździć samochodami po drogach.

Coraz częściej można spotkać się z sytuacją, w której kierowcy stojący w korku przed wypadkiem nie czekają na pojawienie się służb ratunkowych, tylko wcześniej robią dla nich miejsce. Korytarze życia na zachodzie są czymś oczywistym i wymaganym prawem i dobrze, że i w Polsce stają się powszechne.

Szkoda tylko, że w naszym kraju wielu kierowców zaczyna w takich sytuacjach kombinować i jechać pod prąd korytarzem życia. A później karetka ma problemy z dotarciem do poszkodowanych, bo jeden z drugim nie będzie przecież stał jak frajer w korku. Ręce opadają.

Najnowsze

Samochód „uwięziony” rogatką, a kierowca nie wie co zrobić

Nieporadny kierowca najwyraźniej nie wiedział jak zachować się na przejeździe kolejowym. Nie on pierwszy.

Oglądając takie nagrania można odnieść wrażenie, że wielu kierowców nie do końca wie jak zachować się na przejeździe kolejowym. A już z pewnością nie ma zielonego pojęcia co zrobić, kiedy pojawi się jakiś problem.

Kierujący Seatem Alteą zauważył czerwone światła sygnalizujące zamknięcie przejazdu i zatrzymał się. Chyba jednak nie wiedział, że zatrzymać auto należy przed sygnalizatorem. Na jego dach opadła więc rogatka, a kierowca nie miał pojęcia jak się od niej uwolnić. Pomogła mu dopiero kobieta, która wysiadła z innego auta. Wcześniej zdążył zrobić mu zdjęcie maszynista przejeżdżającego pociągu.

Najnowsze