Agnieszka Serafinowicz

Zapadła decyzja. Warszawa odetchnie – odwołano blokadę ulic. Na jak długo?

Dziś miał być naprawdę ciężki dzień dla mieszkańców Stolicy, którzy muszą przejeżdżać przez miasto. Powód utrudnień jednak w ostatniej chwili został odwołany.

Dziś, tj. 17 listopada 2022 roku zapowiadano olbrzymie utrudnienia w ruchu w centrum Warszawy i blokadę najważniejszych arterii Stolicy. Tymczasem mamy dla wszystkich Warszawiaków dobrą wiadomość. Dziś korki nie powinny być większe niż zwykle.

Demonstracja w Warszawie, miała być, ale…

Demonstracja Solidarności miała rozpocząć się ok. godziny 12. Związkowcy mieli zablokować tak ważne ulice jak Świętokrzyską, Marszałkowską, Al. Jerozolimskie, Bracką, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, ul. Matejki, ul. Wiejską, ul. Piękną i ul. Belwederską. Jeszcze wczoraj na ten temat rozpisywały się liczne media. Tymczasem nic z tego się nie wydarzy.

demonstracja zdjęcie ilustracyjne

Demonstracja odwołana

Jak mogłyśmy przeczytać na oficjalnej witrynie Warszawskiego Transportu Publicznego, na którym jeszcze kilka godzin wcześniej opublikowano obszerny dokument wyjaśniający trasy objazdów kilkudziesięciu (!) linii tramwajowych i autobusowych, w ostatniej chwili organizatorzy demonstracji zmienili decyzję i odwołali zaplanowaną wcześniej manifestację. Nie wiadomo co było powodem odwołania, ale możemy domyślać się, że jedną z przyczyn jest napięta sytuacja w kraju spowodowana niedawnym i wciąż nie do końca wyjaśnionym wybuchem pocisku w Przewodowie, w województwie lubelskim, co spowodowało podniesienie służb Rzeczypospolitej w stan podwyższonej gotowości.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze