Debiut Mai Moeller na Torze Poznań

Wyścigowy Puchar Polski zostanie rozegrany w najbliższy weekend 17-18 września na torze w Poznaniu. Do rywalizacji z 58 mężczyznami staną trzy panie, w tym bydgoska zawodniczka Maja Moeller, startująca do tej pory w wyścigach samochodowych na niemieckim torze Nurburgring, w serii długodystansowej VLN.  

Maja Moeller
fot. z archiwum zawodniczki

Debiut młodej, bo 19-letniej zawodniczki na polskim obiekcie, to jedno z kilku nowych doświadczeń jakie zostały zaplanowane dla Mai w sezonie 2011. Do tej pory, najmłodsza wyścigowa zawodniczka, miała okazję startować jako fabryczny kierowca w cyklu Chevrolet Cruze Cup oraz za sterami Renault Clio R3 w wyścigach długodystansowych w Niemczech.

Tym razem Maja pojawi się w Poznaniu podczas rund FIA CEZ Trophy, Mistrzostw Polski w wyścigach torowych oraz rundy Wyścigowego Pucharu Polski – startuje w nowym samochodzie. Citroen Saxo, przygotowany przez AT Racing Team z Warszawy, wystawiony zostanie w klasie 3, czyli wśród samochodów o pojemności do 1600 cm3.

Pierwsze szlify i zapoznanie z torem Mai Moeller planowane jest na dziś, kiedy podczas wolnej sesji treningowej Saxo pojawi się na torze.

– To będzie dzień, kiedy pierwszy raz będę miała okazję przejechać się po całym, 4.083 metrowym torze wyścigowym, zlokalizowanym tuż przy poznańskim Porcie Lotniczym Ławica w Przeźmierowie – oznajmiła Maja tuż przed wyjazdem do Poznania.

Podczas dwóch dni zmagań najlepszych polskich kierowców wyścigowych, Maja pojawi się czterokrotnie na torze. Po raz pierwszy kibice będą mogli dopingować zawodniczkę z Bydgoszczy już w sobotę o godzinie 9.10, podczas kwalifikacji do sobotniego wyścigu, który rozegrany zostanie o godzinie 14.05. Niedziela, podobnie jak sobotnia runda Wyścigowego Pucharu Polski, zacznie się kwalifikacjami o godzinie 9.10, a wyścig, w którym będziemy mogli śledzić zmagania Mai, rozpocznie się o godzinie 13.05.

– Występ na Torze Poznań będzie moim debiutem na polskich torach. Nie miałam do tej pory okazji wystąpić przed polską publicznością podczas wyścigowego weekendu, ale w końcu udało się i już 17 i 18 września pojawię się na kultowym obiekcie wyścigowym podczas szczytu wyścigowego rund FIA CEZ Trophy, Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Wyścigowego Pucharu Polski, w którym wystąpię jako jedna z trzech kobiet. Przy ponad 90 zawodnikach jacy pojawią się na torze, będę niewątpliwie rodzynkiem. Moje nastawienie do wyścigu jest jak zawsze przed każdym startem bojowe i wydaje mi się, że będzie dobrze. Jedno, czego się obawiam to ulewy, które mają w niedzielę nawiedzić Poznań, ale do tego czasu wszystko może się jeszcze zmienić. Najważniejsze to na początek poznać tor, ponieważ nigdy nie miałam z nim styczności. W tym celu zamierzam w piątek odbyć kilka sesji treningowych, zapoznać się ze specyfiką toru i auta.

Podczas zawodów kibice zobaczą mnie w białym Citroenie Saxo wypożyczonym ze stajni AT Racing Team. Kolejną niewiadomą jest moja konkurencja w klasie 3 WPP, czyli aut do 1600 cm3. Nie znam tych kierowców i nie bardzo wiem, czego się po nich spodziewać. Na pewno nie boję się o tłok na torze, bo to element, który bardzo lubię w rywalizacji. To, z którego miejsca pojadę, wyjdzie podczas pierwszych kwalifikacji w sobotę rano. Moje główne założenie na weekend to dać z siebie wszystko i zmierzyć się z wyścigami sprinterskimi, których wcześniej nie miałam okazji jeździć, startując w niemieckich wyścigach długodystansowych. Muszę przyznać, że bardzo się cieszę, że będę miała kolejną okazję w tym roku do ścigania się. Dużą zasługę ma w tym mój Tato i Łukasz Strzelecki z firmy Team Promotion Marketing i PR Sportowy, która od początku załatwiała wszystko, abym mogła wystartować w 5 i 6 rundzie Wyścigowego Pucharu Polski.

Trzymajcie za mnie kciuki. O moich zmaganiach opowiem już w poniedziałek 19 września o godzinie 9.00 na antenie Radia GRA Bydgoszcz. W przyszłym tygodniu przeczytacie też relację z moich występów w Expresie Bydgoskim, który został moim patronem medialnym. Zapraszam wszystkich moich sympatyków na stronę internetową www.majamoeller.com oraz na Fan Page Maja Moeller Official na facebook.com. Do zobaczenia, już od piątku, w Poznaniu na torze wyścigowym

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze