Darmowe „paliwo” na stacjach PKN Orlen

Samochody elektryczne robią się coraz popularniejsze. Koncerny paliwowe zaczynają powoli reagować na takie nowinki. PKN Orlen ogłosił, że na jego stacjach pojawią się punkty szybkiego ładowania. W pół godziny będzie można na nich "zatankować" samochód elektryczny.

Jeszcze w tym roku niemiecki oddział Orlenu postawi na swoich stacjach punkty ładowania samochodów elektrycznych. Do końca roku zapadnie decyzja odnośnie otwarcia takiej sieci w ramach oddziałów PKN Orlen w Czechach oraz Polsce. 

Projekt jest efektem współpracy pomiędzy PKN Orlen, a amerykańskim producentem samochodów marki Tesla. Pierwsze punkty ładowania w Niemczech powstaną do końca sierpnia. Póki co dwie stacje znajdujące się w niemieckim Grimmen oraz Uckerfelde zostały wyposażone przez firmę Tesla w porty służące do szybkiego ładowania do 4 samochodów. 

Punkty Supercharger pozwalają na bezkosztowe doładowanie samochodu w 30 minut, co w przypadku modelu Tesla S daje zasięg 270 kilometrów. Ładowanie przez 40 minut pozwoli na uzyskanie 80 procent baterii, a na 100 procentowe naładowanie trzeba czekać 75 minut. Wtedy pełny zasięg auta wynosi 460 km.

Według ekspertów w 2020 roku światowa sprzedaż samochodów elektrycznych osiągnie poziom 7 mln pojazdów rocznie, czyli 10 procent łącznej sprzedaży. Do tego czasu liczba punktów doładowań powinna wzrosnąć do kilku milionów. 

PKN Orlen ma w naszym kraju około 1700 stacji benzynowych, w Czechach ponad 300, na Litwie ponad 30. Od jakiegoś czasu działa także w Niemczech na 550 stacjach, głównie pod marką „Star”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze