Daria Widawska w rajdzie po Maroku

Aktorka, znana m.in. z serialu "39 i pół" mimo niedawno pokonanej choroby podjęła się niezwykłego wyzwania: własnie bierze udział w trudnym rajdzie offroad po bezdrożach Maroka. W zmaganiach towarzyszy jest Piotr Zelt i 39 innych załóg.

fot. dakar.webd.pl
Zapoznanie z trasą w Maroku
fot. dakar.webd.pl

 

 

 

 

 

 

 

Wiemy, że 32-letnia Daria Widawska nie od dziś jest fanką motoryzacji. Dała się też poznać jako kobieta niezłomna: ma za sobą ponad dwumiesięczny pobyt w czterech szpitalach, na pięciu oddziałach. Na intensywną terapię trafiła w ciężkim stanie w grudniu 2008 roku. Schudła 17 kg. Jak stwierdziła w jednym z wywiadów, „do dziś nie wiadomo, co jej było”.

Pomysłodawca i twórca RMF Caroline Team – Rafał Płuciennik, podjął się przygotować Darię Widawską do rajdu RMF Morocco Challenge. Skorzystała z takiej propozycji i właśnie bierze udział w trudnym afrykańskim rajdzie, którego trasa – długa na 1500 km – wiedzie przez pustynne bezdroża Maroka. Ruszyli 16 października; całość trzeba pokonać w 8 dni.

– Będę siedziała za kierownicą. Decyzję o rajdzie podjęliśmy wspólnie z mężem, Michałem Jarosińskim – powiedziała w programie „Dzień dobry TVN”.

Konferencja prasowa przed rajdem.
fot. dakar.webd.pl

Ponieważ jest to rajd off-roadowo-przygodowy uczestnicy będą nocować w namiotach, ale obozy będą rozbijane w miejscach z dostępem do bieżącej wody i sanitariatów. Na trasie obowiązkiem zawodników będzie zaliczenie wszystkich Punktów Kontroli (CP) oraz waypointów (WP). Wygra ten, kto najszybciej pokona trasę i najmniej będzie błądził. Zawodowcy będą musieli ponadto zmieścić się w limicie czasu.

Zgodnie z regulaminem każdy członek załogi dysponować będzie zapasem 4 litrów wody oraz paczką żywnościową. Jeść raczej nie będzie kiedy, bo liczy się czas przejazdu i dobre rozpoznanie terenu. Tak więc tygodniowa dieta ekstremalna będzie obowiązkowa.

Daria zdradziła, że nie miała żadnych obaw przed podjęciem decyzji o uczestnictwie. Najważniejsze dla niej było to, aby zapewnić opiekę synkowi w czasie nieobecności. Nawet mąż zgodził się na wyprawę uznając, że to przednia zabawa.

Rozmowa Darii przed ruszeniem w trasę.
fot. dakar.webd.pl

Aktorka od kilku tygodni pilnie trenowałą pod okiem swojego instruktora. W końcu czeka ją przeprawa przez marokańską pustynię. Choć jak sama twierdzi czasami przejazd po polskich drogach jest bliski off-roadowym zmaganiom… 

Daria Widawska i Piotr Zelt tworzą jedną z dwóch startujących w rajdzie drużyn VIP. Jadą w barwach TVN Nissanem Patrolem. Jako RMF Team z kolei jadą dziennikarze: Marta Grzywacz, Piotr Jaworski oraz Tadeusz Sołtys.

W innych drużynach samochodowych pojawiają się znane z rajdu Dakar nazwiska: Grzegorz Baran i Rafał Marton, oraz trzy kobiety. Poza tym startują także 3 ekipy na motocyklach i 3 na quadach.

Więcej o rajdzie na poczytasz tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze